Eğitim

Dünyanın En İyi Üniversiteleri – Leeds Üniversitesi, İngiltere

Leeds Üniversitesi, İngiltere’de bulunan eski tarz kırmızı tuğlalardan yapılma bir binası olan üniversitelerden biridir. Okul Leeds, West Yorkshire, İngiltere’de bulunmaktadır. Yorkshire College of Science ya da sonrasında Yorkshire College olarak bilinen okul, 1831’de kurulan Leeds School of Medicine ile 1887 yılında birleşerek federal (birleşik) Victoria Üniversitesi’nin altında üniversite statüsüne yükselmiştir. Daha sonra 1904 yılında Kraliyet Fermanı ile Leeds Üniversitesi haline gelmiştir. Eğitim verdiği 33.585 öğrencisi ile Birleşik Krallıkta bulunan öğrenci sayısı en yüksek 8. üniversitedir. Bu öğrencilerin 24.080’i lisans ve 9505 yüksek lisans öğrenimi görmektedir.

Üniversitenin birçok ülkedeki üniversitelerle resmi bağı bulunmakta ve bu bağlar aracılığıyla, araştırma ve eğitim paylaşımı yapıldığı gibi, personel ve öğrenci değişimleri de organize edilmektedir. Leeds Üniversitesi’nde bugün 141 ülkeden öğrenci bulunmakla beraber, her sene başka ülkelerden yaklaşık 5000 öğrenci başvurmaktadır.

University of Leeds 1

Similar Articles
Dünyanın En İyi Üniversiteleri - Newcastle Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - Warwick Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - Surrey Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - St. Andrews Üniversitesi, İskoçyaDünyanın En İyi Üniversiteleri - Oxford Üniversitesi, İngiltereWürzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi ve Alman ÜniversiteleriTübingen Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSttutgart Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSiegen Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerSalzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın