Eğitim

Dünyanın En İyi Üniversiteleri – Liverpool Üniversitesi, İngiltere

1881 yılında Liverpool, İngiltere’de kurulan Liverpool Üniversitesi  bir öğretim ve araştırma üniversitesi ve aynı zamanda 6 orjinal redbrick (bölgeye has mimari yapıdaki) üniversitelerden biridir. Aslen 1181 yılında University College Liverpool olarak kurulan okul, 1884 yılında federal Victoria Üniversitesi’nin bir bölümü olarak üniversite statüsüne yükselmiş ve 1904 yılında Kraliyet Fermanı ve Parlemento Kararı ile Liverpool Üniversitesi haline getirilmiştir. Bu sırada, 1899 yılında kurulan Liverpool University Press de, İngiltere’de kurulan en eski üçüncü üniversite yayınevidir.

3 fakülteye dağıtılmış 35 departman ve okulun bulunduğu üniversitede, 17.405 lisans ve 3860 yüksek lisans öğrencisi eğitim görmektedir. Liverpool Üniversitesi aynı zamanda ilk oşinografi, şehir planlama, mimari ve Johnston Laboratuvarları’nda biyokimya departmanlarını açan üniversitedir. Aynı zamanda Liverpool Üniversitesi, Birleşik Krallık içerisinde barındırdığı masaüstü bilgisayarların güç idaresi konusuna çözüm üreten ilk üniversite olduğu gibi, bu çözüm başka enstitüler tarafından da halen kullanılmaktadır.

University of Liverpool 1

Similar Articles
Dünyanın En İyi Üniversiteleri - Kent Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - Glasgow Üniversitesi, İskoçyaDünyanın En İyi Üniversiteleri - Exeter Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - Edinburgh Üniversitesi, İskoçyaDünyanın En İyi Üniversiteleri - University of East Anglia, İngiltereWürzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi ve Alman ÜniversiteleriTübingen Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSttutgart Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSiegen Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerSalzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın