Eğitim

Dünyanın En İyi Üniversiteleri – Newcastle Üniversitesi, İngiltere

Kamu araştırma üniversitelerinden olan Newcastle Üniversitesi kuzeydoğu İngiltere’de Newcastle upon Tyne’de bulunmaktadır. 1834 yılında kurulan School of Medicine and Surgery daha sonra 1871’de açılan College of Physical Sciences ile birleşerek federal Durham Üniversitesi’nin bir bölümünü oluşturmuştur. 1937 yılında Newcastle yüksekokulları birleşerek King’s College haline gelmiştir. 1963 yılında Parlemento Kararı ile King’s College, University of Newcastle upon Tyne ve sonrasında Newcastle Univeristy (Newcastle Üniversitesi) haline gelmiştir.

Newcastle Üniversitesi redbrick (bölgeye özgü mimariyle yapılmış)  üniversitelerden biri olarak tanımlanabilmekle beraber, Russel Group üyelerinden de biridir. Üniversite Birleşik Krallık’taki en büyük AB araştırma portföylerinden birine sahiptir. Bugün 20.660 öğrenci Newcastle Üniversitesi’de eğitim görmektedir. Üniversite ayrıca sosyal ve beşeri bilimler, tıp bilimleri ile tarım ve mühendislik olmak üzere üç fakülteye bölünmüştür.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Similar Articles
Dünyanın En İyi Üniversiteleri - Warwick Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - Surrey Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - St. Andrews Üniversitesi, İskoçyaDünyanın En İyi Üniversiteleri - Oxford Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - Nottingham Üniversitesi, İngiltereWürzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi ve Alman ÜniversiteleriTübingen Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSttutgart Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSiegen Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerSalzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın