Eğitim

Dünyanın En İyi Üniversiteleri – Surrey Üniversitesi, İngiltere

İngiltere’nin güneydoğusunda Guildford, Surrey’de bulunan Surrey Üniversitesi,  1891’de Battersea College of Technology olarak Londra’nın daha az varlıklı yaşanlarına yüksek eğitim hizmeti vermek üzere kurulmuş ve 1966’da Kraliyet Fermanı ile üniversite haline getirilmiştir. 2007 yılında üniversite,  Dailan, Çin’de bulunan Dongbei University of Finance and Economics ile birlikte Surrey dereceleri ve çift anadal programları sağlamak üzere Surrey International Institute‘yi kurmuştur. Üniversite ufak uyduların üzerinde oldukça yoğun araştırmalar yapmakla birlikte, kadrosunda yüksek sayıda çeşitli eğitim dalı derneklerine üye personel bulunmaktadır.

Üniversitenin ana kampüsü Guildford merkezine yakın ve Guildford Katedrali yanındaki Stag Hill’de bulunmaktadır. The Guardian University League Table‘da ulusal en iyi 8. üniversite olarak sıralanmıştır. Üniversitede mekanik mühendislik ve yapı, elektrik mühendisliği, kimyevi ve başka meslekler, fen ve doğa bilimleri, matematik, çeşitli diller ve daha birçok başka dalda akşam dersleri de verilmektedir. 

University of Surrey 2

Similar Articles
Dünyanın En İyi Üniversiteleri - St. Andrews Üniversitesi, İskoçyaDünyanın En İyi Üniversiteleri - Oxford Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - Nottingham Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - Liverpool Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - Kent Üniversitesi, İngiltereWürzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi ve Alman ÜniversiteleriTübingen Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSttutgart Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSiegen Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerSalzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın