Eğitim

Dünyanın En İyi Üniversiteleri – Warwick Üniversitesi, İngiltere

Kamu araştırma üniversitelerinden olan Warwick Üniversitesi, Coventry, İngiltere’de 1965 yılında hükümetin yüksek eğitimi yayma çalışmaları içerisinde kurulmuştur. 1967 yılında Warwick Business School ve 2000 yılında Warwick Medical School açılarak üniversite bünyesine katılmıştır. Üniversite kampüsü Coverty’nin dışında 290 hektarlık alan üzerine kuruludur. Üniversite tıp, sanat, bilim ve sosyal bilimler olmak üzere 4 fakülteye bölünmüştür. Üniversite yapılan sıralamalarda sürekli olarak Birleşik Krallık’ta bulunan ilk 10 üniversite arasında yer almıştır.

Warwick Üniversitesi, girişimci, geleceğe bakan ve dünyaca bilinen bir üniversitedir. 1965 yılında 450 öğrenci ile eğitime başlayan üniversite hızla gelişmiş ve bugün 23.420 öğrenciye eğitim vermektedir. 

University of Warwick 1

Similar Articles
Dünyanın En İyi Üniversiteleri - Surrey Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - St. Andrews Üniversitesi, İskoçyaDünyanın En İyi Üniversiteleri - Oxford Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - Nottingham Üniversitesi, İngiltereDünyanın En İyi Üniversiteleri - Liverpool Üniversitesi, İngiltereWürzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi ve Alman ÜniversiteleriTübingen Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSttutgart Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSiegen Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerSalzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın