BrandnewsYol

Dünyanın En Lüks Arabaları 

Lüks insanın yaşamını sürdürebilmesi için temel bir ihtiyaç değildir. Ama lüks bir zevktir. Bu zevki yollarda yaşamak için de dünyaca ünlü markaların lüks tutkunları için hazırladığı muhteşem arabalar bulunmaktadır.

İşte lüks araba denilince akla ilk gelen Aston Martin ve Lamborghini markalarının harika özellikteki bir kaç lüks aracı.

En Lüks Arabalar

Aston Martin Rapide S

Aston Martin Rapide S, otomatik vites özelliği ve dikkat çekici tasarımıyla göz doldurur. Bu otomobil modelinin iç yüzeylerinin çoğu ince deriyle kaplanmıştır. Hem dış hem de iç yüzeyinde siyah rengin hakim olduğu bir tasarım düzenine sahiptir. Aston Martin Rapide S, otomotiv endüstrisindeki en iyi malzemeler kullanılarak yaratılmıştır. Çığır açan dört kapılı spor otomobil, zorlu ve kapsamlı bir şekilde geliştirilmiş bir modeldir.

Net tasarımı, dokunsallığı ve sürücüsüne verdiği his bakımından oldukça önemli bir model olan Aston Martin Rapide S, sezgisel ergonomi, ince görüş mesafesi ve cam anahtarlar gibi malzemeler kullanılarak üretilen bu model üzerinde oldukça yoğun çalışılmıştır.

Bunların yanı sıra sürücüsüne tatmin edici bir sürüş deneyimi yaşatır. Bu yüzden sürükleyici bir sürüş bu modelle rahatlıkla yapılabilir.

Bu modelle dört koltuklu bir spor otomobilde olduğunuzu bile unutabilirsiniz. Duruşuyla ve işlevleriyle birçok markanın da dikkatini çekebilme özelliğine sahip olan bu model her açıdan sürücüsünü tatmin eder.  Ön tarafta, ayarlanabilir koltuklar sürücü ve ön yolcu için tam destek sağlar. Arkada, akıllıca oyulmuş tavan döşemesi ve ön koltuk arkalıkları ise güzel tasarlanmış ve  arka yolcu bölmesi içinde mevcut düzenekleriyle tam bir konfor sağlar. İster ön ister arka koltukta olun, bu otomobilde her zaman konforu hissedeceksiniz.

Yaklaşık 241.500 dolar değerinde olan bu model, diğer otomobil modellerinin getirdiği tüm kısıtlamaları kökünden çözer.

Aston Martin V12 Vantage S 

Aston Martin V12 Vantage S, ABD’de üretilmiştir. Dış tasarımı oldukça sade olan bu model, birçok özelliğe sahiptir. Birçok tasarımcı bu modelin renksiz olmasına yönelik eleştiri getirmiş olsa da model iç özellikleri açısından oldukça gelişmiş bir düzeneğe sahiptir.

Çünkü sürücüsüne iyi bir sürüş alanını fazlasıyla sunan bu model, bu zamana kadar birçok sürücüyü etkileyebilmeyi başarmıştır.

Bu model, siz onu sürmeye başladığınız andan itibaren sizi her sürüş anınızda heyecanlandırmaya devam edecektir.

Aston Martin V12 Vantage S modeli sana ne düşündürüyor? Konseptini üretime getirecek şekilde mi geliştirmeli, yoksa renginin tonu daha da mı artmalı?

Böyle bir model, aslında ana akım haline gelmek için yeterli özellikleri fazlasıyla elinde barındırıyor. Ayrıca, bu otomobil modelinden genel olarak iç mekânını arttırmaya yardımcı olacak boyutsal bir artış da elde etmesi bekleniyor.

Aracın sahip olduğu yüksek güvenlik duvarı, deri döşeme, yükseltilmiş stereo, otomatik far gibi çeşitli donanımlar ona daha çok bağlanmanızı sağlayacaktır.

Aston Martin V12 Vantage S’in değeri yaklaşık olarak 222.500 dolardır. Bu otomobil modeli, sürüşlerinizde en iyisini aktarmak için özel olarak donatılmıştır.

Eğer sizde dikkat çekmeyi pek sevmeyen ama elinizdekini en iyi şekilde kullanmak isteyenlerdenseniz, o zaman Aston Martin V12 Vantage S modeli sizin için ideal olacaktır.

Aston Martin ONE-77 Q Series

İngiliz araba üreticilerinin elinden çıkan Aston Martin serisinin yeni modeli One-77 beklentileri hem fiyatı hem de özellikleriyle karşıladı. Dünyanın en pahalı 8. arabası olma unvanına kavuşan Aston Martin One-77, ilk 10’daki yerini bir süre daha koruyacak gibi gözüküyor.

12 silindirden oluşan motorunun yanı sıra yakıt tipinde de benzin tercih ediliyor. Araç tipi coupe olan Aston Martin One-77 Q Series, iç malzemesinde spor bir kaplamayla üretilmiş. Aynı zamanda spor arabaların vazgeçilmezi olan siyah ve kırmızı renklerinin karışımı da tercih edilen tonlar olmuş. Dış renginde ise lüks görünüme kavuşturan metalik gri rengi kullanılmış. Dış görünümüyle sağladığı çekiciliğini özellikleriyle de tamamlıyor bu Aston Martin!

Böyle iddialı ve güçlü bir araca sahip olmanın fiyatı fuara sunulduğu zamanlarda 3 milyon Dolar civarındaydı. Ancak ikinci el olarak dünyanın en pahalı 8. arabasına sahip olmanın maliyeti şuan için 2.600.000 Euro. Yaklaşık 3.181.000 Dolar olan bu fiyatla Aston Martin’in listelere adını yazdıran en pahalı arabası One-77 Q Series’a sahip olabilirsiniz.

Lamborghini Aventador Roadster

Tamamen siyah rengin hâkim olduğu, sarı bant geçişleriyle dikkat çeken Lamborghini Aventador Roadster Hamann Zentenario 800CV, şık görünümüyle üstü açık araba modellerine yeni bir kimlik kazandırıyor. Diğer araba modelleri arasında adeta rakipsiz bir mücevher olan bu araba, kendinizi bir Hollywood filminde gibi hissettirebilmeniz mümkün.

Siyah deri koltuklarıyla dikkatleri üzerinde toplayan Lamborghini Aventador Roadster Hamann Zentenario 800CV, lüks ama aynı zamanda sportif bir modeldir. Araba, 597 kW’lık dayanıklı motor gücüyle size her yolculuğunuzda eşlik edebilir.

Özel bir teknoloji sistemiyle donatılmış olan bu modelin, karbon fiber ile dayanıklılık ve hafiflik gibi iki muhteşem özelliği vardır.

Lamborghini Aventador Roadster tasarım konusunda hiçbir taviz kabul etmez. Havacılık endüstrisinden esinlenen bu model, performans ve zarif tarzın mükemmel evliliği olarak tanımlanır. Lamborghini Aventador Roadster duruşu ve yüksek kalitedeki hız sistemiyle heyecan verici bir sürüş deneyimi sunan oldukça kullanışlı bir araçtır.

Tamamen bir İtalyan geleneği olan Roadster modelinin üzerinde benimsenen en önemli teknik gelişme, kompozit teknolojiyle yapıldığı için, TFT ekran ve Drive Select Mode sistemi gibi en ileri teknoloji ile en yüksek kalitede malzeme ve işçiliği birleştirmektedir. Bu modelin değeri ise 797.900 eurodur.

Lamborghini Countach

1970’lerde doğanlar için Lamborghini Countach’ın olmadığı bir dünyayı hayal etmek imkânsız olurdu. Çünkü o dönemi yaşayan araba tutkunları Lamborghini Countach modeliyle muhakkak karşılaşmıştır. O dönem Ferrari ile karşılaştırılan bu model basit ve sade görünümüyle içinde bulunduğu ortama asil bir hava katmaktadır. Üstelik sizi de çevresine yansıttığı o havanın içerisine çekiveriyor.

Otomobillerde gümüş tonlu metalik kaplamalar yaklaşık olarak 1980’lerde ortaya çıktı ve çıktığı o günden beri de otomobil meraklılarının dikkatini çekmeyi başardı. Lamborghini Countach ise, tamamı altın kaplama ile tasarlanmış bir modeldir. Aracın piyasa fiyatıysa 575,000 dolardır.

Lamborghini Huracan LP580-2

Lamborghini Huracan LP580-2, saks mavi tonlarının hakim olduğu en dikkat çeken Lamborghini modellerinden biridir. Coupe tipindeki bu otomobilin üretim yeri ABD’dir. Dış dizaynı yoğun bir mavi renk ile kaplı olan bu otomobil modelinin iç dizaynı ise siyahtır. Mavi ve siyah rengi bir arada buluşturan Lamborghini Huracan LP580-2, sürüşlerinizde size hız katarken aynı zamanda sokaklarda yeni bir moda akımı başlatacak.

Lamborghini Huracan LP580-2 hızı 19576 km’ye kadar çıkabilmektedir.

Çeviklik, direksiyon tepkisi ve sürülebilirlik arasında mükemmel bir dengeye sahip olan Lamborghini Huracan LP580-2, en yüksek teknolojiyle otomobilinizi eğlenceli bir hale dönüştürüyor. Sürüş sırasında heyecan yaşamak ve eğlenmek istiyorsanız, o zaman bu otomobil modelinin size uygun olduğunu göreceksiniz. Gerçek yarış hissi veren bu model sürüş keyfinizi ikiye katlayacak.

Lamborghini Huracan LP580-2’nin, arka tekerlek tasarımı, Coupe otomobil model tasarımıyla eştir. Üretimde otomobilin dış tasarımına son derece dikkat edilmiştir.

“Eğlenceli-sürüş” felsefesiyle bir araç üretilecek olduğunda her hat ve detay sürücünün nefesini kesecek şekilde tasarlanmalıdır. İşte Lamborghini Huracan LP580-2 otomobil modeli de sürücüsüne tam olarak bu türden hisler yaşatmaktadır. Yüksek kalitede şık bir sürüş keyfi sunacak olan bu modelin fiyatı  yaklaşık 209,000 dolardır.

Lamborghini Huracan LP610-4 

Lamborghini Huracan LP610-4, ABD’de üretilmiştir. Coupe model olan bu otomobil dizayn bakımından siyah ve beyazın ortada buluşmuş halidir. Tekerleklerinde kırmızı renk detayları olan bu aracın dış dizaynı beyaz renk kullanılarak yapılmıştır. İç tasarımı da siyahtır.

Özenle üretilmiş olan Lamborghini Huracan LP610-4, performansıyla da oldukça başarılı olduğunu kanıtlamıştır.

Bu otomobil modelinin her bir parçası, başka herhangi bir otomobil modelinde göremeyeceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Araçta, çift kavramalı şanzıman ve elektronik olarak kontrol edilen dört tekerden çekiş sisteminin tüm teknolojisini görebilirsiniz. İç ve dış tasarımı spor tarzında olan bu otomobil modeli, sadece gösteriş için değil aynı zamanda sürücünün sürüş tutkusuna tanıklık etmesi için de üretilmiştir.

Her türlü yol koşulunda dayanıklı mekanizmasıyla sizi etkileyebilecek olan bu model,  tam da aradığınız araç olabilir.

Lamborghini LP700-4 Aventador Coupe Sound

Otomobil dergilerinde her zaman baş sayfalarda yerini alan Lamborghini LP700-4 Aventador Coupe Sound, sizi kusursuz sürüş deneyimi garantisiyle otomobil dünyasında daha önce görmediğiniz bir düşün tanıklığına çağırıyor.

Asfaltları yakan kırmızı rengi ve efsanevi sürüş kalitesiyle mükemmel bir uyum yakalayan, bir nevi pist canavarı olarak adlandırılan Lamborghini LP700-4 Aventador Coupe Sound, Lamborghini modellerinin stereotipini çiziyor. Güvenli ama iyi bir sürüş keyfi yaşamak istiyorsanız bu modelde aradıklarınızı rahatlıkla bulabilirsiniz. Aracın piyasaya giriş fiyatı 399,984 dolardır.

Bu model tamamen sürücünün rahatı için tasarlanmış olup, her şey, sürücü için daha duyarlı ve daha iyi adapte edilmiştir. Bu modelde aktif olarak değişken direksiyon oranı standarttır. Eğer hız tutkunuysanız ve bazen direksiyonun gücünü kaybettiğinizi düşünüyorsanız Lamborghini LP700-4 Aventador Coupe Sound size bu konuda yardımcı olacaktır.

Tasarım açısından oldukça dikkat çeken bu model 393 beygir gücünden 730’a çıkabilme gücüne sahiptir. Otomatik vites özelliği olan Lamborghini LP700-4 Aventador Coupe Sound, yenilikçi yapısıyla hem dikkatleri üzerine çekiyor hem de üstün hız gücüyle Lamborghini modelleri arasında dikkat çekiyor.

Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster Versace

Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster Versace, yolların tozunu attırmak için yaratılmıştır.

Otomatik vitesli olan Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster Versace’ye, renk olarak beyaz hakimdir. İç dizaynında ise beyaz döşemelerin üzerine siyah bantlar geçmektedir.

12 silindirli motoru olan Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster Versace’nin, kilometre göstergesi 11600’dür. Üretimi Bologna merkezli olan bu model, Gianni Versace SPA ve Automobili Lamborghini SpA ortaklığında yapılmıştır. Versace tasarımı altında oluşturulan bu otomobil modelinin, “Ad Personam” adı altında özel bir program sistemiyle denetimi yapılmıştır.

Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster Versace modelinde otomobilin kapıları ve koltukları lüks derilerle kaplanmıştır. Ayrıca içerisinde Yunan eskrim motiflerine de sahip olan bu modelin özellikle ön koltuk kısımlarında ince ve dikişli deri kullanılmıştır.

Sınırları zorlamayı sevenlerin arabası olan Lamborghini’nin tasarımı titiz ve yoğun bir sistemden geçmektedir. Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster Versace’nin yaklaşık olarak değeri 320,000 euro civarındadır.

Sınırsız bir sürüş keyfi için en uygun modellerden biri olan Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster Versace, hız konusunda da rakiplerine göre oldukça iddialıdır.

Eğer hız konusunda güvenebileceğiniz bir otomobil modeli arıyorsanız, o zaman bu model tam da size göredir. Çünkü bu modelin alt tabanında hızlı olmasının dışında, aynı zamanda herhangi bir trafik kazasının önüne geçebilecek özel sistemleri de geliştirilmiştir.

Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster Versace, sürüşünüzü keyifli bir şekilde sürdürürken aynı zaman da sizi rahat ettirecek bir otomobildir.

Similar Articles
Dünyanın En Pahalı ArabasıSiyah Serinin Yeşil Atlısı: Porsche 911 GT3 RS  Lamborghini Huracan LP610-4Sarının Şık Tonu: Lamborghini LP720-4 50Lamborghini Huracan LP580-2 Hakkında Bilinmesi GerekenlerDünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábricaDeğeri Hiçbir Zaman Değişmeyen Otomobil: Porsche 356A Speedster
Show More

Related Articles