BrandnewsYol

Dünyanın En Pahalı Arabası

Araba yalnızca ulaşımı sağlayan bir araç değildir. Araba aynı zamanda sizin kimliğinizi de ele verir. Kullandığınız araba nasıl bir servetiniz olduğunun en belirgin temsilcisidir. Araba bir prestij meselesidir. İşte bu nedenle lüks araba markaları da her yıl daha farklı modellerde ve özelliklerde araba çıkarma yarışındadır. Bu araçların en dikkat çeken özellikleriyse şüphesiz ki fiyatlarıdır. İşte bu zamana kadar fiyatlarıyla dikkat çeken en pahalı arabalardan bir kaçı…

En Pahalı Araba

Ferrari Sergio: İtalyan markası Ferrari’nin Sergio modeli, ilk çıktığı 2013 yılında hem fiyatıyla araba dünyasını şok etmiş hem de özellikleriyle Ferrari’nin başarısını yükseltmişti.

447 kW yani yaklaşık 600 beygirlik bir motor gücüyle piyasaya giriş yapan Ferrari Sergio, 4.5 litrelik V8 motora sahip. Hızlanma özelliklerinde LaFerrari modelleriyle ortak olarak 3saniyelik bir süreye ulaşan bu model, donanımsal özellikleriyle diğer modellerden geri kalmamış. Motoru 8 silindir olan bu modelde kendini gösteren daha çok dış yapısı oluyor. Üstü açık modeli ve dikişli tasarıma sahip dış cephesiyle gözlere hitap eden Ferrari Sergio, yapısal özellikleriyle de keyifli bir sürüş sağlıyor. Yakıt tipi benzin olan modelde hibrit özelliğine yer verilmemiş.

Pininfarina ile Ferrari’nin ortaklaşa bir tasarıma giriştiği Sergio modeli üretim aşamasındaki sınırlandırılmış sayısıyla da oldukça dikkat çekiyor. Sadece 6 tane üretim sayısına sahip olan bu model, ilk alıcısını Dubai Arap Emirlikleri’nde piyasaya sunulduğu gibi buldu. Ferrari Sergio kırmızı-siyah ve sarı-siyah gibi karışım renklerden oluşuyor. Ayrıca, 3 katmanlı boya kullanımıyla da dayanıklı ve ihtişamlı bir dış cepheye imza atılmış. Temel olarak estetik bir görünüme ve rahat bir sürüş açısına sahip olması planlanan Ferrari Sergio, bu özellikleri meraklılarına yansıtmayı başarmış gibi gözüküyor.

Dünyanın en pahalı arabası Ferrari Sergio, bu niteliklere dayanarak yüksek bir piyasa fiyatıyla çıkış yaptı. 4.3 milyon Euro’luk dudak uçuklatan bir çıkış fiyatı bulunuyor.

Lüks Arabalar

Bugatti Chiron: Bugatti’nin Chiron modeli, ilklere imza atarak diğer arabalara meydan okuyor. Spor arabalar dünyasında kendini hem kalitesi hem de iddiasıyla dikkat çeken Bugatti’nin en pahalı modeli olan Chiron fiyatıyla da farkını ortaya koyuyor.

8 farklı renk seçeneğini karışımlar halinde tercihe sunan Bugatti Chiron, dış görünümüyle oldukça etkileyici bir özelliğe sahip. İç cephesiyle de oldukça lüks bir görünüm sergileyen bu model, yapısal özellikleriyle de kalitesini yükseltiyor. 8 litrelik, 4 turbo tabanlı W16 motoru Bugatti’yi diğer arabalardan daha yüksek bir hızlanmaya taşıyıp gücünü artırmış. Hızlanmayı 2.5 saniyeye düşüren Bugatti Chiron modeli, 420 km/saat total hız ile sınırlandırılmış. 1119 kW motor gücüne sahip olan bu modelin kısa süreli hızlanması oldukça iddialıyken, bu süre arttığında biraz yavaşlıyor olması da gözden kaçmıyor.

Araç tipi coupe olan Bugatti Chiron, Fransız firmanın meraklılarını beklettiğine değecek bir şekilde kendini piyasada gösterdi. Yaklaşık 2 ton gibi bir ağırlığa sahip olan bu aracın, Veyron vb. modellerinden daha hafif bir yapısı bulunuyor. Bunun sebepleri arasında karbon fiber dış cephesi yer alıyor. Sürüş esnasında en yüksek konforu sağlamak amacıyla titanyum egzoz sistemi de geliştirilmiş. Yarı otomatik şanzımanlı ve çekiş sistemi 4 tekerleği temel alan Bugatti Chiron’un sınırlandırması kaldırılırsa yaklaşık 460 km/saat’lik bir hıza ulaşabileceği de söyleniyor.

Elbette ki bu kadar hızlı ve ihtişamlı bir modelin piyasa fiyatı oldukça yüksek rakamlara ulaşıyor. Ayrıca bu model sadece 500 adet üretim sınırlamasına sahip. Bugatti Chiron’un ABD pazarındaki fiyatı 3.2 milyon dolar olarak öne çıkıyor.

Lamborghini Aventador Roadster: Tamamen siyah rengin hâkim olduğu, sarı bant geçişleriyle dikkat çeken Lamborghini Aventador Roadster Hamann Zentenario 800CV, şık görünümüyle üstü açık araba modellerine yeni bir kimlik kazandırıyor. Diğer lüks araba modelleri arasında adeta rakipsiz bir mücevher olan bu araba, kendinizi bir Hollywood filminde gibi hissettirebilmeniz mümkün.

Siyah deri koltuklarıyla dikkatleri üzerinde toplayan Lamborghini Aventador Roadster Hamann Zentenario 800CV, lüks ama aynı zamanda sportif bir modeldir. Araba, 597 kW’lık dayanıklı motor gücüyle size her yolculuğunuzda eşlik edebilir.

Özel bir teknoloji sistemiyle donatılmış olan bu modelin, karbon fiber ile dayanıklılık ve hafiflik gibi iki muhteşem özelliği vardır.

Lamborghini Aventador Roadster’ın teknik özellikleri, her sürüşünüzde size yeni bir şey öğretecektir. Bu model, adrenalinin damarlarınızdan geçmesini sağlayacak benzersiz ve eşsiz bir sürüş deneyimi sunmak için tasarlanmış ve üretilmiştir. Bu nedenle, yüksek performansı ile dikkat çeken bu otomobilin spor-şık tarzına karşı koyamayacaksınız.

Lamborghini Aventador Roadster tasarım konusunda hiçbir taviz kabul etmez. Havacılık endüstrisinden esinlenen bu model, performans ve zarif tarzın mükemmel evliliği olarak tanımlanır. Lamborghini Aventador Roadster duruşu ve yüksek kalitedeki hız sistemiyle heyecan verici bir sürüş deneyimi sunan oldukça kullanışlı bir araçtır.

Lamborghini Aventador Roadster’da sunulan bir başka önemli yenilik de, çift renk tonudur. Ön cam çerçevesi ve arka camı çevreleyen alana kadar parlak siyah ton hakimdir. Onu şık gösteren bu siyah tondur, onu sportif yapan ise sarı tonda geçişleri olan bantlardır.

Tamamen bir İtalyan geleneği olan Roadster modelinin üzerinde benimsenen en önemli teknik gelişme, kompozit teknolojiyle yapıldığı için, TFT ekran ve Drive Select Mode sistemi gibi en ileri teknoloji ile en yüksek kalitede malzeme ve işçiliği birleştirmektedir. Bu modelin değeri ise 987.725 ABD Doları.

Pagani Zonda R 2010:  Pagani Zonda R model spor araba, birçok rakibini zora sokacak özelliklere sahip. Görünümüyle bu alanda oldukça iddialı olan Ferrari’ye meydan okurken, yapısal özellikleriyle spor araba dünyasına kafa tutuyor denebilir. Dünyanın en pahalı arabaları arasında yer alan bu arabanın piyasaya sunum fiyatı 3 milyon doların üzerindeydi.

588 kW güce ve 12 silindire sahip motoruyla iyi bir hızlanma kazanmış. Maksimum hızı 350 km/ saat olan bu spor aracın 100 km/saat hızlanma çıkışı 3 saniyenin altına düşerek rakiplerine iddialı bir yarış başlatmış. 2.7 saniyede 100 km/saat çıkışı alabilen bu aracın yakıt tipinde benzin tercih edilmiş. Aracın tipi yarış arabası ve boş ağırlığı 1070 kg. Hem ağırlığının oldukça minimum düzeye indirilmesi hem de modifikasyonel özellikleriyle bu araç tam bir rüzgar kırma özelliğine sahip. Bu sayede uzun sürüşlerde hızını ikiye katlayacak bir yapısı bulunuyor.

Arkadan çekişli olmasının yanı sıra, bünyesinde 6 ileri otomatik vitesli bir şanzıman bulunduruyor. Görünüm açısından ise sarı detaylarla bezenmiş siyah renk tercih edilmiş. Elbette ki dış ve temel malzemesinde bu listede ilk sıralara çıkan lüks spor arabalarda olduğu gibi karbon fiber kaplama kullanılmış. Pagani Zonda R hızını buna da borçlu.

Porsche 356A Speedster:  Porsche 356 serisi otomobil tutkunlarının rüyalarının vazgeçilmezidir. Çünkü Porsche’nin uzun yıllardır hiç durmadan işleyen çalışma temposu ve üretimini yaptıkları otomobiller, onları en üst seviyeye çıkarmıştır. 1956 model olan ABD üretimli Porsche 356A Speedster hem kendi çağının hem de içinde bulunduğumuz çağın ikon otomobil modelleri arasındadır.

Otomobilin, üretildiğinden beri orijinal motoru ve tüm orijinal numaralandırılmış gövde panelleri korunmuştur. Bu araba metalden sıyrılıp Glasurit boya ile boyanmıştır. Mekanik parçalar tamamen yenilenmiş, tamamlanmış ve yeniden inşa edilmiştir. Arabanın alt kısmı yeni gibidir. Bu otomobilin üretiminde en küçük detaylara bile büyük önem verilmiştir. Dizayn açısından koyu renk tonlarına sahip olan bu otomobil gecenin karanlığında kaybolmak isteyenler, gündüz ise görünmez olmak isteyenler için özel olarak yapılmıştır.

Bu Porsche 356 serisinin önemli üretimlerinden biri olan Porsche 356A Speedster otomobilinin yaklaşık fiyatı 387,000 dolardır.

Bu otomobil eski bir model olduğu için hiçbir zaman hasar görebilecek kısımlarının tekrar yerine koyulamayacağını düşünmeyin. Porche bu gibi durumlar için özel olarak hazırlamış olduğu koruyucu sistemle size her açıdan kolaylık sağlamayı planlamıştır.

Porche, otomobil modellerini tamir konusunda ve restorede orijinalliği bozmamaya özen göstermiştir. Bu açıdan da otomobilinizin herhangi bir hasar gördüğünde bunların yerine getirilemeyecek hasarlar olduğunu düşünmeyin.

Sadece sürüş keyfinizin tadına varacağınız Porsche 356A Speedster, size her zaman yolunuzu gösterecektir. Onunla çıktığınız her yolculuk sizin için keyifli bir hal alacak ve her gün daha fazla sürüş keyfi yapmak isteyeceksiniz.

Mercedes-Benz AMG GT R: Mercedes-Benz AMG GT R ile sadece varış noktanızı belirleyin ve arkanıza yaslanıp diğer görevleri halletmesi için otomobili kendi halinde bırakın. ABD’de üretilmiş olan bu model dış tasarımındaki yeşil renk ile dikkat çekiyor. Coupe model tipinde olan bu otomobilin iç tasarım rengi ise siyah.

Mercedes-Benz AMG GT R sanat meraklıları ve otomobil koleksiyoncuları tarafından iyi bilinir. Çünkü bu model birçok açıdan onların dikkatini çekebilme özelliğine sahiptir.

Mercedes-Benz AMG GT R, sanat açısından dikkat çekicidir. Çünkü tasarımı oldukça etkili ve ince işlenmiştir.  Otomobil tutkunları bu modeli çok iyi bilirler. Çünkü her otomobil koleksiyoncusu, bu modeli kendi koleksiyonuna katmak ister.

Bu otomobil modeline dair göze çarpan özellikler arasında güç kapama kapıları, pencereler için çerçevesiz cam ve iyi bir şekilde ortam aydınlatması sağlayan en üst panoramik tavan yer almaktadır. Araçta aynı zamanda benzersiz yan havalandırma kanalları ve ızgara tasarımları da yer almaktadır. Aracın fiyatı 535.337 dolar civarındadır.

Agera R 2012: İsveçli üreticilerin elinden çıkan spor araba Agera R, görünümüyle Porsche gibi bir etki yaratmaktadır.

Otomobil, 5 litrelik V8 motoruyla totalde 420 km/saat hıza ulaşabiliyor. Bu rakam birçok ünlü ve iddialı spor arabayı bile gerisinde bırakmayı başarmış. Ayrıca 100 km/saat hızlanmayı alış süresi 3 saniyenin altında 2.8 saniye gibi bir rakama ulaşarak iddiasını artırmış. Aracın çift turbo tabanlı motorunda 8 silindir bulunuyor. Otomatik şanzımana sahip aracın tipi cabrio olarak karşınıza çıkıyor. Araç hızını ve uzun zamanlı sürüş süresini en çok da karbon seramik frenleri sayesinde gerçekleştiriyor.

2 kapıdan ve 2 koltuktan oluşan klasik spor araba temasını yansıtan arabanın dış renklerinde iki ton kullanılmış. Beyaz ve siyahın tercih edildiği dış cephede kavisli bölgelere kırmızı renkli dokunuşlarda bulunulmuş. Genel olarak çok sert bir görünümü olmayan aracın kıvrımlı hatlarıyla ve modifiyesiyle hızlanmasında farklı bir yapı tercih edilmiş. Aracın boş ağırlığı 1435 kg civarında belirlenmiş.

Agera R model Koenigsegg yapımı bu araç fiyatıyla da rakiplerinden pek aşağıda kalmıyor. Arabanın piyasaya sürüm fiyatı yaklaşık 3.713.721 ABD Doları.

Lamborghini LP700-4 Aventador Coupe Sound: Otomobil dergilerinde her zaman baş sayfalarda yerini alan Lamborghini LP700-4 Aventador Coupe Sound, sizi kusursuz sürüş deneyimi garantisiyle otomobil dünyasında daha önce görmediğiniz bir düşün tanıklığına çağırıyor.

Asfaltları yakan kırmızı rengi ve efsanevi sürüş kalitesiyle mükemmel bir uyum yakalayan, bir nevi pist canavarı olarak adlandırılan Lamborghini LP700-4 Aventador Coupe Sound, Lamborghini modellerinin stereotipini çiziyor. Güvenli ama iyi bir sürüş keyfi yaşamak istiyorsanız bu modelde aradıklarınızı rahatlıkla bulabilirsiniz. Aracın piyasaya sürülüş fiyatı 399,984 dolardır.

Similar Articles
Siyah Serinin Yeşil Atlısı: Porsche 911 GT3 RS  Lamborghini Huracan LP610-4Sarının Şık Tonu: Lamborghini LP720-4 50Lamborghini Huracan LP580-2 Hakkında Bilinmesi GerekenlerAltın Kaplama Lamborghini Countach  Dünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles