AlışverişCrowns Choice

Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart Weitzman

3 milyon dolarlık bir ayakkabınız olsa ne yapardınız? Herhalde o ayakkabıyı davet davet gezerken giymez, kasanızda bir yerlerde saklı tutardınız.

Normalde 400-800 dolar arasında fiyat aralığı olna Stuart Weitzman’ın aynı zamanda bir de pahalı ayakkabılar koleksiyonu bulunuyor ki bu koleksiyona 3 milyon dolar değerindeki dünyanın en pahalı ayakkabısı da dahil.

Son yıllarda en çok bu özelliğiyle anılan ünlü marka, her ne kadar bu yüksek rakamlardaki ayakkabılarını milyarderlere satamasalar da oluşturdukları koleksiyonla adeta bir müze olma görevini taşıyor. Ama yine de her çıkardığı yeni model ünlü zenginler arasında merakla karşılanıyor.

Sturart Weitman’ın en pahalı 8 ayakkabısından en ucuzu 500.000 dolar fiyatı olan ‘Pırlanta Rüyası Stilettoları’.

Bunu 1 milyon dolarla ‘Marilyn Monroe Ayakkabısı’ ve ‘Retro Gül Pumps’ takip ediyor.

 

‘Platin Guild Stilettos’ 1.09 milyon dolarla sıralamada yerini alırken, markanın ‘Yakut Terlik’ çalışmasının değeri 1.6 milyon doları buluyor.

 

‘Tanzanite Topuklu Ayakkabı’ ve ‘Külkedisi Terlik’se  2 milyon dolardan satışa sunuluyor.

 

Listenin en pahalı ayakkabısıysa 3 milyon dolarla ‘Rita Hayworth Topuklar’ isimli ayakkabı oluyor.

Bazı platformlarda Stuart Weitzman’ın dünyanın en pahalı ayakkabısı olmadığı yönünde tartışmalar bulunmaktadır. Bunun sebeb Harry Winston’un Ruby Slippers’larıdır. Bu ayakkabıların fiyatı 3.1 milyon dolardır. Üzerinde 4,60 parça yakut ve 50 karat pırlanta bulunmaktadır.

Bu ayakkabılar sadece bir kadın tarafından giyilmiştir. O da Dorothy’yi oynayan Judy Garland’dır. Ancak ayakkabılar bir kuyumcu tarafından yapıldığı için Harry Winston markanın üretiminden sayılmamaktadır. Dolayısıyla bir ayakkabı markası da sayılmazlar. Bu nedenle dünyanın en pahalı ayakkabı markası Stuart Weitzman olarak gösterilmektedir.

Similar Articles
Tasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan EserleriŞehirlerin Sıradışı Heykelleri ve Buluşma NoktalarıJennneffer Lopez'le Guess Jeans'e Gelen İlkbaharCalvin Klein'ın Yeni Kampanyasında Solange da Yer AlıyorDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  
Show More

Related Articles