BrandnewsGayrimenkul

Dünyanın En Pahalı Evleri

İnsanoğlu yaşamının ilk başlangıcında bir mağara bulup oraya sığınmış ve çevresel faktörlerden kendini bu şekilde korumuştu. Yıllar yıllar sonra barınma konusunda gelinen noktayı acaba ilk insanlar görse tepkileri nasıl olurdu diye merak etmeden kendimizi alamıyoruz.

Bugün dünyanın dört bir tarafında inanılmaz derece lüks özelliklere sahip bir çok ev bulunuyor. Amaç daha fazla konforlu bir hayat sürmek mi yoksa lüksün varacağı noktayı zorlamak mıdır bilinmez. Ama gerçek olan bu evlerin gösterişleriyle baş döndürücü olduğu.

İşte dünyanın en lüks ve pahalı evlerinden sizler için seçtiklerimiz;

Londra’daki 7 Upper Phillimore Gardens 128 milyon dolarlık değeriyle dünyanın en pahalı 10 evinden biri olma özelliği taşıyor. Ukrayna’nın ikinci başbakanı Leonid Kuchma’nın kızına ait olan evde 10 yatak odası, sauna, sinema ve kapalı yüzme havuzu bulunuyor.

Londra’daki Kensington Palace Gardens’sa 140 milyon dolar değerinde. Sarayın içinde araba müzesi, yüzme havuzu, sağlık merkezi ve tenis korku bulunuyor.

Yellowstone Club kurucularından Tim Blixseth’e ait olan Seven the Pinnacle, 155 milyon değerinde. Montana’da bulunan eve teleferikle ulaşım sağlanıyor.

The Godfather filminin çekildiği yerlerden biri olan Hearst Castle’ın bugünkü sahibi William Randolph. 191 milyon dolar değeri bulunan ev Kaliforniya’da yer alıyor.

Oracle’ın kurucusu Larry Ellison’un sahibi olduğu Ellison Estate ise 200 milyon dolarlık değeri ile dünyanın en pahalı evleri arasında yerini alıyor.

Kendi kendine enerji üreten bir sisteme sahip olan Four Fairfield Pond’sa 249 milyon dolarla dünyanın en pahalı evleri sıralamasında üst sıraları zorluyor. 91 metre uzunluğundaki yemek odasıyla dikkati çeken ev Renco Group’ın kurucusu Ira Renner’ın.

Fransız Riviereası’nda yer alan Villa Leopolfa ise 50 dönümlük bir arazinin içinde yer alıyor. Evin fiyatı 750 milyon dolar.

Mumbai’deki Antilia dünyanın en pahalı evler sıralamasında ikinci sırayı alıyor. Günlük işleri için 600 kişinin çalıştığı bu ev 1 milyar dolar değerinde. Sahibiyse Hindistan’ın en zenginlerinden Reliance Industries başkanı Mukesh Ambani.

İngiltere Kraliyet ailesinin Buckingham Sarayı ise dünyanın en pahalı evleri listesi sıralamasında ilk sırada yer alıyor. 1.6 milyar dolarlık fiyatı olan sarayın 775 odası, 52 yatak odası ve 78 banyosu bulunuyor.

Similar Articles
Robert De Niro'nun New York'taki EviEdinburgh'a 5 Yıldızlı Evler GeliyorTekne Evlerde Sonsuz KonforPrestige 520’nin Kıskandıran Dış GörünüşüMagmarin 28 Balıkçı TeknesiDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın