AlışverişCrowns Choice

Dünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve Diğerleri

Yazın en çok kullanılan aksesuarlarından biri de şüphesiz ki güneş gözlükleridir. Yaz ayları yaklaşırken farklı bir çok model müşteriyle buluşmaya hazırlanmaktadır. Acaba 2018’in en pahalı gözlüğü hangisi olacak diye bir soru işareti aklınızda geziniyorsa tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

Bir Ferrari mi almak istersiniz yoksa bir güneş gözlüğü mü? Çünkü  bu sene fiyatıyla öne çıkan Chopard Güneş Gözlüğü bir Ferrari FF’den bile daha pahalı. İşte dünyanın en pahalı güneş gözlüklerinin en ucuzdan en pahalıya doğru uzanan 10’luk sıralaması…

10.Cartier Paris 18k Altın Güneş Gözlüğü–$25,000

Bir çok güneş gözlüğünün çerçevesi plastik ya da metalden  yapılmaktadır. Ancak Cartier Paris altın güneş gözlüğü çerçevesinde pahalı süslemelere yer vermektedir. Bu parayla bir araba satın alınabilirken, stilini ve zerafetini vurgulamak isteyen hanımların vazgeçilmez tercihlerinden biri olacaktır. Cartier Paris gözlüğün üzerinde 7,5 karata  varan 188 pens pırlanta bulunmaktadır. Cartier Paris gözlük 25 bin dolardan satışa sunulmuştur.

9.Lugano Pırlanta Güneş Gözlüğü-$27,000

Üzerinde 2.85 karat pembe pırlanta ve 3.59 karatlık sarı-siyah pırlantalar bulunan Lugano pırlanta güneş gözlüğü, altın çerçevesi ve pembe gözlük camıyla oldukça dikkat çekiyor. Bu özel tasarım Lugano Diamonds gözlük ideal kesim pırlantaları ile 27 bin dolar ediyor. Lugano Diamonds şirketinin uluslararası platformdaki yeri oldukça önemli ve hak edilmiş bir noktadadır. Çünkü firma çarpıcı yatırımlarını her zaman en büyü, en nadir ve en eşsiz taşları elde etmek için yapmıştır. Daha sonra bu taşları kusursuz bir işçilik, usta bir zanaatkarlık ve beceriyle mücevhere dönüştürmektedir.

8.Gold & Wood 119 Pırlanta Güneş Gözlüğü– $30,000

Gold & Wood 12 farklı türden ahşap kullanılarak tasarlanan bir gözlüktür. Bu çerçeveler özgün bir tekillik ve güçlü kişilik yansıtmaktadır. Gözlüklerde kullanılan her bir mercek benzersiz özelliktedir. Bu da Gold & Wood 119 Pırlanta güneş gözlüğünü bir mücevher haline getirmektedir. Gold & Wood 119 Pırlanta güneş gözlüğünün satış fiyatı 30 bin dolardır. 

7.Gold & Wood 253 Pırlanta Güneş Gözlüğü– $55,000

Bu yüksek kalitedeki gözlükler Parisli bir tasarımcının elinden çıkmaktadır. Bir diğer adı kalite olan Gold ve Wood’un bu tasarımında, elmas çivili köprü ve tapınak menteşeleri, katı platin aksanlar ve el şeklinde boynuzlu şakak sapları bulunmaktadır. Gold & Wood 253 pırlanta güneş gözlüğü 55 bin dolardan mağazalarda satıştadır.

6.Bulgari Flora Güneş Gözlüğü– $59,000

Oteller, aksesuarlar, kokular, saatler ve mücevherler dahil olmak üzere bir dizi ürün hattını pazarlayan bir İtalyan lüks eşya ve mücevher markası olan Bulgari, Milan’daki Luxottica holdingine aittir.

Başlıca alışveriş bölgelerinde 300’den fazla mağazaya sahip olan Bulgari’nin Flora Güneş Gözlüğü dünyanın en pahalı gözlükleri arasında yer almaktadır. Bulgari’nin Flora güneş gözlüğünün satış fiyatı 59.000 dolardır.

5.Luxuriator Canary Pırlanta Gözlük– $65,000

Los Angeles merkezli mücevher ve gözlük tasarımcısı Franco Inc., 2004 yılında Luxuriator Koleksiyonu’nu ortaya çıkardı. Lüks pırlanta güneş gözlükleri için siyah, altın, gül, bronz, sarı ve beyaz renklerdeki metal çerçeveler üzerine pırlantalar elle işleniyor. Firma ayrıca müşterilerine emaye ve el oyması gözlük versiyonlarını da sunuyor.

Gözlükteki pırlanta ayrıntılarla biz imza atan Franco, Luxuriator Canary’de iki farklı seçenek sunuyor. Seçeneklerden biri tek köprülü Luxuriator, diğeri de çift köprülü Luxuriator Uno.

Seçilen çerçeve şekline göre lens şekli, özel renk tonu ve gözlük reçetesi kişiye özel olarak tasarlanabiliyor. Ayrıca gözlük camı olarak antireflektif, flaş aynalı, polarize ve fotokromik kaplamalar tercih edilebiliyor. Luxuriator Canary pırlanta gözlükler 65 bin dolardan müşteriyle buluşturuluyor.

4.Cartier Panthere Gözlükleri – $159,000

Seçkin saatleri  ve mücevherleriyle ünlü bir Fransız markası olan Cartier’ın Panthere gözlükleri 159 bin dolara meraklılarına sunulmaktadır. 1847’den  beri faaliyet gösteren Fransız markası, Kraliyet aileleri tarafından da tercih edilmektedir. Özellikle Cambridge Düşesi en yakın takipçileri arasındadır. Ayrıca, Monaco, Arnavutluk, Mısır, Romanya, Belçika, Sırbistan, Yunanistan, Siam, Rusya, Portekiz kraliyet mensupları da Cartier’in zarif saatlerini ve mücevher parçalarını kullanmışlardır. Cartier markası kaliteli erkek ve kadıdn gözlükleri üretmiştir. Üstelik yalnızca güneş gözlüğü de değil, optik gözlük çerçeveleri ve koleksiyonculara yönelik özel gözlükler de üretmektedir.

Cartier Panthere Gözlük, göz merceğinin her bir tarafına yerleştirilmiş panter aksanlarından ismini almaktadır. Ama bu parçalar yalnızca dekorasyon amaçlı tercih edilmemiştir. Gözlük çerçevesi 18 karat beyaz altından yapılmıştır. Ayrıca 56 kesimli elmas ve 645 parlak mavi safir ile süslenmiştir.

3.Shiels Jewellers Emerald Gözlükleri – $200.000

Avustralya merkezli bir şirket olan Shiels Jewelers, zümrüt kullanılarak yapılmış bir gözlüktür. Yapımı yaklaşık 5 yıl süren Shiels Jewellers Emerald gözlüklerinin, gladyatör kavgalarını izleyen Roma İmparatoru Neron’dan ilham alınarak hazırlandığı belirtilmektedir.

Bu yeşil renkteki zümrüt gözlükler,2011 yılında satışa çıkarıldığı anda uluslararası süper starlar ve ünlüler tarafından büyük ilgiyle karşılanmıştır. Çok ince ve küçük bir ince altın çerçeve ile tasarlanan ve camları otantik zümrüt taşlardan üretilerek yapılmış olan

Shiels Jewellers Emerald gözlüklerinin fiyatı 200 bin dolardır.

2.Dolce and Gabbana DG2027B Güneş Gözlükleri – $383,000

1985’te tasarımcılar Domenico Dolce ve Stefano Gabbana tarafından kurulan Dolce ve Gabbana, dev bir İtalyan markası haline gelmiştir. Markanın ilk ürünlerini ilk açtıkları mağazalarıyla Milano’da tanıttılar. Daha sonraları markanın tüm ürünleri dünyaya yayıldı ve başlıca ABD ve Japonya olmak üzere bir çok ülkede bulunabilir duruma geldi.

Dolce ve Gabbana güneş gözlükleri, genellikle Akdeniz tarzını klasik modernite ile birleştiren çekici tasarımlarıyla ünlüdür. Ünlü pop starlar ve Hollywood yıldızları tarafından tercih edilen markanın müdavimleri arasında Madonna, Kylie Minogue, Nicole Kidman, Demi Moore, Isabella Rossellini, Kim Kardashian ve Angelina Jolie bulunmaktadır. Genellikle bu isimlerin tercih ettiği modeller abartılı çerçeveler, dikkat çeken renk kombinasyonları ve gösterişli tasarımlardan oluşmaktadır. Bu modellerin gösterişleriyle birlikte fiyatları da oldukça dikkat çekmektedir. Dolce and Gabbana DG2027B de onlardan biridir. Gözlüğün fiyatı 383 bindir. Dolce and Gabbana DG2027B bu özelliğiyle dünyanın en pahalı ikinci gözlüğü olmuştur.

1.Chopard Gözlüğü – $400,000

İsviçreli takı markası Chopard dünyanın en pahalı gözlüğü olan bu güneş gözlüğünü güneş gözlükleri üreticisi De Rigo Vision’a hazırlatmıştır. 2012 yılın yazı öncesi Mayıs ayında Dubai’de sergilenen Chopard’ın bu gözlüklerinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu önemli özelliklerden biri elmasların klasik serme ayarına göre daha yakından ayarlanması için kullanılan özel bir tekniktir. Bu teknik taşların olağanüstü bir ışık yaymasına sebep olur. Gözlük çerçevelerine markanın bir imzası olan “C” logosu işlenmiştir. Genellikle Gwyneth Paltrow, Tom Jones ve Elton John gibi bir çok ünlü isim tarafından tercih edilen Chopard gözlüklerinin bu modeli 400 bin dolardan satışa sunulmuştur. Eğer 400 bin dolara sahipseniz siz de bu güneş gözlüklerinin sahibi olabilir ve sosyal ortamlarda benzersiz gözlük stilinizi sergileyebilirsiniz.

 

Similar Articles
Bvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan EserleriŞehirlerin Sıradışı Heykelleri ve Buluşma Noktaları
Show More

Related Articles