Alışveriş

Dünyanın En Pahalı Haute Couture Mücevherleri

Kadınlar ve mücevherler arasındaki sonsuz aşkı tarif etmek adeta imkansız! Pırıl pırıl taşlarla bezeli bir koleye, küpeye, yüzüğe, bileziğe ya da broşa hiçbir kadının kayıtsız kalamayacağını hepimiz iyi biliyoruz. Mücevher tasarımında limitleri zorlayan dünyanın en lüks markaları ise, bu tutkunun gidebileceği son nokta olarak, ilginç tasarımlar yapmışlar.

Fotoğraflarda gördüğünüz tüm bu “haute couture” mücevherler, klasik mücevherlerin ötesinde, yalnızca sahip olunması bile enteresan olabilecek parçalar.

1. Bulgari Serpenti Haute Joaillerie

 

Bulgari’nin yılan şeklindeki bu tasarımı 1962 yapımlı Kleopatra filminde, Elizabeth Taylor tarafından kullanılmış.

2. Boucheron Bestiary collection

Uzakdoğu’dan etkilenen bu koleksiyonda birçok hayvan küpe, bilezik, kolye ve yüzük haline dönüştürülmüş. Tamamı elmas ve pembe altından üretilen bu koleksiyonun parçaları 50.000 ila 100.000 dolar arasında değişiyor.

3. Van Cleef & Arpels

Ünlü marka, bu tasarımı yaparken bir kuştan esinlenmiş…

4. Animal Jewellery Design by Chopard

Chopard’ın 150. yılı sebebiyle tasarlanan bu özel koleksiyon, diğer birçok haute couture mücevher tasarımı gibi, hayvanlardan ilham almış. Bu tasarımlarda kullanılan renkli elmas ise göz kamaştırıyor.

5. Panthère de Cartier- A Cartier collection

Cartier’in bu çok özel koleksiyonu safir ve elmaslarla bezenmiş kaplanları kapsıyor. Başlı başına ikonik gözüken bu tasarımlar oldukça dikkat çekici olduğundan, Cartier daha sonra koleksiyonu genişletmiş ve fotoğrafta gördüğünüz panter yüzüğü de içeren daha kapsamlı bir koleksiyon oluşturmuş.

6. Russian Dynasty collection by Marchak Jewelers

Rus ihtişamını görebileceğimiz bu koleksiyonun en nadide parçası kuşkusuz ki fotoğrafta gördüğünüz, başı incide bir ahtapot. Bu rengarenk mücevherler asalet, zenginlik ve modernizmi bir araya getiriyor.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın