BambiniPet

Dünyanın En Pahalı Kedileri

Dünyanın en popüler evcil hayvanları şüphesiz kedilerdir. Çok nadir bulunan ve pahalı olan bazı kedi türlerinin karakterleri ve görünüşlerini merak edenler için dünyanın en pahalı kedileri, ırkları listesini hazırladık.

Ashera Irkı Kediler: Ashera, Afrika kökenli ve melez bir kedi ırkıdır. Asya Leopar kedisi ile ev kedisinin çiftleşmesi sonucu ortaya çıkmıştır. 15.000 dolar ile 100.000 dolar arası fiyat biçilen bu kedi türü, dünyanın en pahalı kedisi olarak bilinir. Çok sadık, sevecen ve zekidirler.
Savannah Irkı Kediler: Savannah kedileri yeni hibrit türüdür. 1500 dolar ile 50.000 dolar arası fiyat biçilmiştir. Dünyanın en pahalı kedi listesinde ikinci sıradadır. En az bir köpek kadar sahibine sadık bir türdür.

Bengal Irkı Kediler: Bengal’in yerli kedisi ile Asya Leopar kedisinin çiftleştirilmesi sonucu ortaya çıkmıştır. 1000 dolar ile 25.000 dolar arasında biçilen fiyatıyla, listenin üçüncü sırasındadır. Güzel ve çekici olan dış görünüşüyle dikkat çeker.
Allerca Irkı Kediler: Allerca Hipoalerjik kedi türü, bilim adamlarının, insanlarda kedi alerjisi yaşatan geni bularak, bu geni devre dışı bıraktıkları çalışmaların sonucu ortaya çıkan kedi ırkıdır. 6000 dolar fiyat biçilmektedir ve dünyanın en pahalı kedi listesinde dördüncü sıradadır.

Fars Irkı Kediler: Geçmişi M.Ö. 1684 yıllarına dayanan bu kedi türü, Pers zamanından bu yana varlığını korumuştur. Bu kedi türüne biçilen değer, 500 dolar ile 5500 dolar arasındadır.
Peterbad Irkı Kediler: Peterbald kedisi, Sphynx üzerinde yapılan deneysel bir çiftleşme yoluyla ortaya çıkmıştır. Bu kedi türüne biçilen değer 1200 dolar ile 5000 dolar arasındadır. Kökeni Rusya’dır. Akıllı ve tatlı huylu olarak bilinir.
Russian Blue Irkı Kediler: Russian Blue kedi türü, adından da anlaşılacağı üzere, Rus kökenlidir. Bu kedi türünün fiyatı 400 dolar ile 3000 dolar arasında değişmektedir. Oldukça oyuncu kedilerdir.
Sphynx Irkı Kediler: Kökeni Kanada olan bu kedi türüne biçilen fiyat, 300 dolar ile 3000 dolar arasındadır. Sphynx kedi cinsinin hiç tüyü yoktur ve bu sebeple vücut ısısını koruyamaz. Özel bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Sahiplerine oldukça sadıktırlar.

Scottish Fold Irkı Kediler: Scottish Fold kedisi, 1961 yılında, bir İskoç çift tarafından fark edilmiştir. Diğer kedilerle kıyaslandığında, en dikkat çeken özelliği, gırtlağında oluşan mutasyon sonucunda öne ve aşağıya çekilmiş kulaklarıdır. Bu kedi türüne biçilen fiyat 200 dolar ile 3000 dolar aralığındadır. British Shorthair Irkı Kediler: British Shorthair kedilerinin kökenleri, birinci yüzyıla kadar dayanır. İngiltere’de kayıtlı en popüler kedi cinsi olduğu bilinir. Fiyatı 500 dolar ile 1500 dolar arasında değişir.

Similar Articles
En İyi Animasyon Filmler: Yürüyen ŞatoEn İyi Animasyon Filmler: Yukarı BakEn İyi Animasyon Filmler: Shrek FilmiEn İyi Animasyon Filmler: Neşeli AyaklarEn İyi Animasyon Filmler: Kayıp Balık NemoKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles