Gayrimenkul

Dünyanın En Pahalı Kiralık Dairesi Hong Kong’da

2012’nin Kasım ayında tüm dünyadaki emlak listelerini ve çevrelerini etkileyen büyük bir olay oldu: Hong Kong New York’u sarsılmaz denilen tahtından indirmeyi başardı ve dünyadaki en pahalı kiralık lokasyonları barındırma noktasında en öne geçerek tüm gözleri üzerine çevirmeyi başardı. New York on seneden fazla bir süredir bu ünvanı elinde tutsa da nihayet Asya’nın mega şehri Hong Kong tacı başına taktı ve bir süre de bırakacak gibi görünmüyor!

Gayrimenkul uzmanlarına göre Hong Kong’daki merkez alışveriş noktalarına yakın bölgelerde bir metre karelik alanın fiyatı yıllık 4500 $ olarak görülüyor. Şehirde bir metre karelik ofis alanının değeri ise bu minvalde 2500 ile 3000 $ arasında görülmekte. Hong Kong’da kiralar geçen seneye oranla %35 kadar arttı.

Şehrin bu yavaş fakat kaçınılmaz yükselişinin arında birçok neden var. Bunların çoğu Sa Sa International Holding Ltd., Salvatore Ferragamo Italia Spa, Chanel, Gucci, Christian Dior ve Burberry gibi küresel lüks markaların şehirde açtıkları mağazalar gibi yüksek değerli alanlarla açıklanmakta.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın