BambiniPet

Dünyanın En Pahalı Köpekleri

Köpekler daima insanların en yakın dostu olarak kabul edilmiştir. Bu dostları sahiplenmek en doğru yoldur. Ancak bir de ender bulunan cinsler vardır ki bunlar üreticiler tarafından para ile satılmaktadır. İşte o köpeklerden en pahalıları…

Çekoslovak Kurt Köpeği:  Dünyada en pahalı köpek sıralamasında birincidirler. Alman çoban kurdu ve Karpat kurdu’nun çiftleşmesiyle oluşmuştur. Canlı, cesur ve çok aktif bir karaktere sahiptir. Beden dili iletişiminde uzmandır. Çek Cumhuriyeti dışında fazla bilinmemektedir. Fiyatına değere biçilememesi ile dikkat çeker.

Samoyed: Samoyed ırkı köpeklere 4000 ile 10.000 dolar arası değer biçilmektedir ve listenin ikinci sırasındadır. Sibirya’da yaşayan Samoyed kabilesi tarafından yetiştirilmişlerdir. Sert, güçlü ve rekabetçi olan bu cins, yaklaşık 30 kg ağırlığındadır. Tüyleri hipoalerjenik özelliğe sahiptir. Dökülen tüyleri toplanılarak örgü için yün olarak kullanılır.

Tibet Mastifi: Tibet mastifi cinsi köpekler sıralamada üçüncüdür ve 7000 dolar fiyatındadır. Dünyanın en büyük köpeklerinden biridir. Nepal ve Çin’e özgü bir ırktır. Ağırlığı 70 kilo olup, boyu 1 metreye kadar ulaşır. İnatçı ve sadık bir yapıya sahiptirler. Safkan yavruları ise daha pahalıdır.

Firavun Tazısı: Malta’ya özgü bir ırk olan Firavun tazısı, atletik özelliklere ve yüksek zekaya sahiptir. 6500 dolar fiyat biçilmektedir ve dünyanın en pahalı köpek listesinde dördüncü sıradadır.Ağırlıkları 25 kiloya kadar çıkarken, boyları ise yaklaşık olarak 60 cm uzunluğundadır. Eğitimleri zor ve zahmetlidir.

Rottweiler: Heybetli görüntüleri sebebiyle savunma ve koruma amacıyla yetiştirilirler. Şiddet gösteren ve saldırgan tavırlarıyla bilinmektedirler. 6000 dolar fiyat biçilmektedir ve listenin beşinci sırasındadır. Güç ve dayanıklılık dolu bu köpek cinsi çok akıllıdır. Ağırlıkları 60 kilo kadardır. Eğitildiklerinde çok iyi bir aile köpeği olmaları da mümkündür.

Akita: Kökeni Kuzey Japonya olan bu köpek cinsine, 4500 dolar fiyat biçilmektedir. Akitaların büyük kafaları ve iri gövdeleri vardır. Kalın tüyleri sayesinde soğuğa karşı oldukça dayanıklıdır. Davranışları kedi türlerine çok yakındır. En dikkat çekici özelliği, yemek yedikten sonra kendilerini ve eşlerini titizlikle temizlemesidir.  Dünyanın en pahalı köpek listesinde, altıncı sıradadır.

Azawakh: Azawakh cinsi köpekleri, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da daha yaygın görülürler. Göçebe Afrika kabileleri tarafından, bekçi ve av köpeği olarak yetiştirilmişlerdir. 3000 dolar ve üstü fiyata sahiptirler. Boy uzunlukları 73 cm olarak bilinir. Bu köpek türü 64 km hıza ulaşabilir. Genellikle kahverengi ve kum rengine sahiptirler. Hareketli bir yaşam onların mutlu olması için yeterlidir. Dünyanın en pahalı köpekleri listesinde yedinci sıradadır.

Peruvian Inca Orchid: Dünyanın en garip görünümlü köpeğidir. 3000 Dolar ve üstü fiyat biçilmektedir. Ayağının ve başının üstündeki sarı kıllar dışında nerdeyse tüysüz olan Peruvian Inca Orchid cinsi köpekler, genellikle gri renktedir.  Üç farklı boyutu vardır. Büyüğü 30, küçüğü 5 kg ağırlığına sahiptir. Uzunlukları ise 56 cm ve 63 cm arasında değişir. Soğuk iklimlere dayanıksızdırlar ve sıcağı severler. Dünyanın en pahalı köpekler listesinde sekizinci sıradadır.

Lowchen: Lowchen köpek türüne biçilen fiyat 3000 dolar ve üstüdür. Listenin dokuzuncu sırasındadır. Dünya üzerinde çok sayıda bulunurlar. Geçmişlerine bakıldığında, Ortaçağ Fransa’sı ve Almanya Krallığı’nda sahiplenildiği görülür. Oyuncu ve dost canlısı bir köpek türüdür.

Saluki: Saluki cinsi köpeklere biçilen fiyat 2500 dolardır. Dünyanın en pahalı köpekleri listesinde onuncu sıradadır. Mısır ve Kraliyet Köpeği olarak bilinirler. Ağırlıkları 60 kiloyken, boyları 30 santimetreye kadar ulaşır. Salukiler egzersize ihtiyaç duyan köpeklerdir. Bağımsız bir karakter yapısına sahiptirler. Uzun ve ince bacakları vardır. Sahiplenilmeden önce,  çok sık hareket etmeye ihtiyacı duyuyor olmalarını unutmamak gerekir.

 

Similar Articles
Köpekler Neden HorlarBloodhound Köpekleri Hakkında BilgilerBichon Frise Köpek Türleri Hakkında BilgilerBernese Dağ Köpeği Hakkında BilgilerBergamasco Çoban Köpeği Hakkında BilgilerKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles