BrandnewsZaman

Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet Serisi

İsviçre saat endüstrisinin lider markalarından biri olan Audemars Piguet, dünyanın en pahalı saatleri arasında üst sıralarda yer almaktadır.  Her yıl birbirinden farklı ve güzel saat modellerini kullanıcıların beğenisine sunan Audemars Piguet tasarımlarıyla göz kamaştırmaktadır. İşte Audemars Piguet’in göz alıcı serilerinden bir kaçı…

The Audemars Piguet Diamond Outrage

“Audemars Piguet” denilince akla ilk olarak her ne kadar  Royal Oak gelmetedir. Ancak bu durum yalnızca Diamond Outrage devam edene kadar yaşanır. Bileğe uyan elmas kaplı bir dikenli bileziği olan  The Audemars Piguet Diamond Outrage, dünyanın en pahalı saatleri ve dünyanın en lüks saatleri arasında neredeyse zirvededir. 

The Audemars Piguet Diamond Outrage’ın üretiminde çok sıra dışı, eğlenceli ve karmaşık mücevher parçaları kullanılmıştır. İki versiyonu olan bu saat  esas olarak, elmas veya mavi safir setli çivili konileri olan büyük bir parçadır. Tabanı beyaz altından oluşan bu saatin, elmas ve safir versiyonları 65 karat değerinde taşa sahiptir. The Audemars Piguet Diamond Outrage’ın kadranı konilerin birinin altında gizlidir ve saat 2701 kuvars hareketi tarafından desteklenmektedir. İstek üzerine üretilen bu saatin fiyatıysa 29.300.000 dolardır.

Audemars Piguet Royal Oak Offshore Grande Complication

44mm beyaz ve siyah seramik kasaya-bezele sahip olan Audemars Piguet Royal Oak Offshore Grande Complication 45 saatlik güç rezervli otomatik kalibre bulundurmaktadır.  Minute repeater, split seconds kronograf ve perpetual takvim komplikasyonlarına sahip olan Audemars Piguet Royal Oak Offshore Grande Complication saatlerin ön ve arka yüzeylerinde safir kristal cama yer verilmiştir. Yıllar geçse de ilk günkü yeni görünümlerinden asla taviz vermeyen bu saatlerin fiyatı 679,010 dolardır.

Audemars Piguet Acoustic Research

 

Oldukça yüksek ve yenilikçi teknolojiler barındıran bir saat tasarımı olan Audemars Piguet Acoustic Research, EPFL ile işbirliği içine girerek daha önce kimsenin ulaşamadığı kalitede bir komplikasyon hazırlamayı başarmışdır.

Bu özelliğinin yanı sıra su geçirmezlik özelliğinden de vaz geçilmemiştir. Audemars Piguet Acoustic Research daha önce kimsenin sahip olmadığı bir tınıya ve ses yüksekliğine de sahip olmaktadır. Bu modelden yalnızca 1 adet üretilecektir.

44mm çapında titanyum kasaya sahip saatin butonları ve bezeli de kasayla aynı malzemeden imal edilmiş.

Audemars Piguet Acoustic Research, safir kristal cama sahip bir modeldir. Ayrıca bu modelin su geçirmezlik değeri 200 metredir.

Audemars Piguet Acoustic Research’ün komplikasyonları sadece minute repeater ile sınırlı değil. Saat aynı zamanda tourbillon ve kolon-çark sistemli kronografı da bünyesinde barındırmaktadır.

Audemars Piguet Acoustic Research’ün elle kurulan mekanizması tam rezervde 48 saatlik çalışma performansı sergilemektedir. Saatin kayışı kauçuktan olup, katlanabilir tokasıyla  bütünleşmektedir.

The Audemars Piguet Diamond Fury

Dünyanın en lüks saatleri arasında yer alan The Audemars Piguet Diamond Fury, kasa ve bileziğinde 4635 parlak kesim elmas ve kadranında da 206 parlak kesim pırlantaya sahiptir.

40mm genişliğindeki kasa 20601 kuvars hareketi ile desteklenmektedir. The Audemars Piguet Diamond Fury hakkında ilk farkedilen detay, cesur tasarımlı kenarlıklarıdır. Çarpıcı olan tasarımda yer alan çok sayıda göz alıcı çıkıntı ve çiviler hareketli bir buzul parçası gibi görülmektedir.

Bu ‘gizli mücevher’ saat 637.800 dolardan satılmaktadır.

Audemars Piguet Royal Oak Offshore Tourbillon Chronograph 

Dünyanın en iyi saatleri kategorisinde yer alan Audemars Piguet Royal Oak Offshore Tourbillon Chronograph, fütüristik temalı iki yeni üyesi koleksiyona yeni bir soluk getirmektedir.

Paslanmaz çelik ve 18 ayar pembe altın seçenekleri bulunan Audemars Piguet Royal Oak Offshore Tourbillon Chronograph, 45mm çapında güncellenmiş kasa, bezel ve kadran tasarımıyla dikkatleri üzerlerine toplamaktadır.

Markanın safir kristal cam ve arka kapağa sahip modelleri, 100 metre su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Bu muhteşem saatin fiyatı 394.128 dolar.

Audemars Piguet Royal Oak Tourbillon Openworke

Dünyanın en pahalı saatleri listesinde yer alan Audemars Piguet’in seramik devrimi  Audemars Piguet Royal Oak Tourbillon Openworked‘le de devam etmektedir. Saatin kasa genişliği 44mm’dir. Bu seramik kasalar içerisinde yer alan iskelet kadranlı modellerin  kayışlarının yan kısımlarındaki renleri farklıdır. Ayrıca bu saatler kadranlarıyla da birbirinden ayrılmaktadır. Audemars Piguet Royal Oak Tourbillon Openworked’ün yeşil, altın, gri ve mavi olmak üzere 4 farklı versiyonu bulunmaktadır. Saatin her modelinden 25 adet üretilecektir. Kurmalı kronograf, tourbillon kalibre 2936’ya sahip modellerin güç rezervi 72 saat olarak belirlenmiştir. Audemars Piguet Royal Oak Tourbillon Openworked’ün piyasa fiyatı 315.900 dolardır.

Audemars Piguet Royal OAK Concept Laptimer Michael Schumacher

Ünlü F1 pilotı Michael Schumacher’in adıyla piyasaya sürülen bu saat saatin sürüş esnasında değil, pist dışındaki gözlemciler tarafından kullanılmasını istemiştir.

Audemars Piguet Royak Oak Concept Laptimer Michael Schumacher, split seconds komplilasyonlu saatlerden alışık olduğu gibi 2 – 3 adet kolon çarkı bulundurmaktadır. Bu mekanizma 2 adet ana zemberek ile 80 saatlik güç rezervine sahiptir.

Saatin satış ve üretim planlamasında da Schumacher’e atıfta bulunulmaktadır. Audemars Piguet Royak Oak Concept Laptimer Michael Schumacher, kariyeri boyunca yarıştığı F1 dünya şampiyonluğunda puan yarışları sayısı göz önünde bulundurularak 221 parçadan oluşan sınırlı sayıda satışa sunulacaktır.

Audemars Piguet Royak Oak Concept Laptimer Michael Schumacher‘in satış fiyatıysa 229.500 dolar civarındadır. Ayrıca her saatin satışından elde edilen gelirin bir kısmının da Brain and Spain Esntitu ICM’e verileceği belirtilmektedir.

Audemars Piguet Royal Oak Concept GMT

Audemars Piguetin sportif temalı “haute horlogerie” modeli, Royal Oak Concept GMT,

44mm çapında kumlanmış titanyum kasasıyla ilk bakışta dikkat çekmektedir. Detaylarıyla ileri teknolojiyi ve ekstrem unsurları bir araya getiren Audemars Piguet Royal Oak Concept GMT,  202.100 dolardan satılmaktadır.

Siyah seramik bezeli ve siyah kauçuk kayışı olan saat, 237 saat güç rezervine ve GMT komplikasyonuna sahip kurmalı tourbillon kalibre 2954’e sahiptir.

Audemars Piguet Royal OAK Perpetual Calendar Ceramic

Seramik kasaya sahip olan Audemars Piguet Royal OAK Perpetual Calendar Ceramic, kasasından bileziğine kadar tamamen fırçalanmış seramikten üretilmektedir.

Özenli işçilik nedenliyle saatin tamamlanması 5 katı daha zaman almıştır. Zamanın yıpratıcı etkisinden, çiziklerden ve ısı değişikliklerinden daha az etkilenen seramik malzeme kullanımı saate daha maskülen bir hava kazandırnıştır. Saatin satış fiyaı 85.000 dolardır.

Audemars Piguet Royal Oak Jumbo Extra Thin

Efsaneler arasında yer alan Royal Oak Jumbo modelinin bu versiyonunda 39 mm’lik titanyum kasa tercih edilmiştir. Dikkat çekici özelliklere sahip olan Audemars Piguet Royal Oak Jumbo Extra Thin kasası bezelle parlatılmış 950 platinyumdan üretilmiştir.

Audemars Piguet Royal Oak Jumbo Extra Thin çelik versiyonda da olduğu gibi isli mavi kadrana ve “Petite-Tapisserie” kadran detaylarına sahiptir. Audemars Piguet Royal Oak Jumbo Extra Thin’in mekanizması 40 saat güç rezervine sahip otomatik kalibre 2121’le çalışmaktadır. Saatin ücreti 34.800 dolardır.

Audemars Piguet Royal Oak Offshore Chronograph

Dünyanın en lüks spor saatleri arasında olan Audemars Piguet’in Royal Oak Chronograph ailesinin 25. Yılı anısına, bir saat üretilmiştir. Bu saat üretilen ilk ROO’nun aynısınıdır. Böylece geçmişe de bir selam verilmiştir.

İlk model olan 1993 model ile görsel açından birçok benzerlik taşıyan Audemars Piguet Royal Oak Offshore Chronograph, 25 yıl önceki modeli gibi 42mm çapında paslanmaz çelik kasaya sahiptir. Ayrıca saatin mavi kadran, kauçuk tepe ve kronograf butonları gibi de özellikleri bulunmaktadır.

Audemars Piguet Royal Oak Offshore Chronograph’ın su geçirmezlik değeri de 1993 yılındakinin aynısıdır. Su geçirmezlik değeri 100 metre olarak sınırlandırılmıştır. Bu modelin fiyatı 15.000-60.000 dolar arasında değişmektedir.

Audemars Piguet Royal Oak Offshore Dive

Audemars Piguet Royal Oak Offshore Diver koleksiyonu bu sene 5 yeni modelliyle müşteriyle buluşacak. 42mm çapında 18 ayar pembe altın kasası ve gri seramik bezelini gri kauçuk kayışıyla tamamlayan Audemars Piguet Royal Oak Offshore Diver, dünyanın en lüks spor arabaları arasında yer alıyor.

Sportiflik ve şıklığın aynı potada eritilmiş mükemmel bir kombinasyonu olarak saat tutkunlarıyla buluşan Audemars Piguet Royal Oak Offshore Diver, çelik kasalı ve bezelli modelin turkuaz, bej, haki yeşili ve mor gibi yeni ROO Diver modelleri  de bulunmaktadır.

Saatin fiyatı 50,523 dolardır.

Audemars Piguet Royal OAK Frosted Gold 41MM

41 mm kasa çapına sahip olan bu saat, yeni versiyonuyla boy göstermiştir. Audemars Piguet Royal OAK Frosted Gold 41MM, Frosting veya Gold Hammering olarak bilinen metalin üzeri mikro uçlu çivilerle dövülerek uygulanan bu süsleme tekniği ile dekore edilmiştir.

İlk tasarlandığında 37mm kasa çapı olan model yeni örneklerinde 41mm’ye yükseltilmiştir.

18K beyaz altın kasa ve lacivert kadran ile sunulan Audemars Piguet Royal OAK Frosted Gold 41MM, 70’li yılların paslanmaz çelik Royal Oak modelini hatırlatmaktadır.

3Hz hızında çalışan otomatik mekanizması tam kurulumda 60 saatlik güç rezervi sağlayan Audemars Piguet Royal OAK Frosted Gold 41MM’de safir kristal cam bölmeli kapaktan izlenebilmektedir

Sadece 200 adet ile sınırlı üretimle gelen Audemars Piguet Royal OAK Frosted Gold 41MM, 55,000 dolardır.

Audemars Piguet Royal OAK Ultra Thin 15202 ‘Yellow Gold’

Artık 18K sarı altın kasa ve bilezik opsiyonuna sahip olan Royal Oak Ultra Thin Ref. 15202,

39mm kasa çapına sahip kasaya sahiptir. Modelin kasası ve bileziği 18K sarı altından üretilmiş.

İki farklı kadran seçeneği olan bu modelde, Caliber Ref.2121 görev yapmaktadır. Bu 1972 yılında üretilen Royal Oak modelinde bulunan kalibre ile aynı özellikleri taşıyor. Bu saatin fiyatı 60.000 dolardır.

Audemars Piguet Royal OAK Perpetual Calendar

Çelik ve 18 ayar pembe altın kasa seçenekleriyle satışa sunulan Audemars Piguet Royal OAK Perpetual Calendar, önünde ve arkasında safir kristalden oluşan cam kullanılmış bir saattir.

Su geçirmezlik özelliği olan Audemars Piguet Royal OAK Perpetual Calendar, bu model için özel olarak geliştirilen in-house otomatik kalibre 5134 kullanmaktadır.

374 parçadan oluşan, 29mm çapındaki kalibre, 19.800vph’lik sıra dışı salınımıyla dikkat çekmektedir. Audemars Piguet Royal OAK Perpetual Calendar’ın,  40 saatlik güç rezervi perpetual modülü sayesinde gün, tarih, hafta, artık yıl ve ay fazını kadar andan takip etmek mümkün olacak.

Audemars Piguet Royal OAK Jumbo “The Hour Glass”Edition

Dünyanın en lüks saatleri arasında bulunan Audemars Piguet Royal OAK Jumbo “The Hour Glass”Edition, özel olarak 50 adet üretilmiştir.

Audemars Piguet Royal OAK Jumbo’nun bu özel modeli için sarı altın kasa ve bilezik kombinasyonu uygulanmıştır.

50 metrelik su geçirmezlilik olan Audemars Piguet Royal OAK Jumbo’nun kadran rengi diğerlerinden farklı olarak yeşildir.

Similar Articles
Dünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiDünyanın En Pahalı ArabasıSiyah Serinin Yeşil Atlısı: Porsche 911 GT3 RS  Lamborghini Huracan LP610-4Şehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábricaDeğeri Hiçbir Zaman Değişmeyen Otomobil: Porsche 356A SpeedsterLamborghini LP700-4 Aventador Coupe Sound  
Show More

Related Articles