BrandnewsGayrimenkul

Edinburgh’a 5 Yıldızlı Evler Geliyor

Hiç bir şeyin eksik olmadığı lüks bir evde yaşamayı kim istemez. Üstelik Edinburgh’ta, tarihi bir şehir merkezinde.

Edinburgh’un en önemli noktalarında 20 yılı aşkın süredir hizmet veren 2 lüks otel, kapılarını kapatarak lüks konutlara dönüşmeye hazırlanıyor.

Başkent’tin önemli tarihi noktalarından biri olan Great King Street’te bulunan beş yıldızlı Howard Otel ve South Learmonth Gardens’ta bulunan 4 yıldızlı Channings, bünyelerinde bulunan odaları yıl sonuna kadar daireye dönüştürmeyi planlıyor.

Endiburgh’ta 27 yıldır hizmet veren Channings, Kasım sonunda kapandı. 1995’te hizmet hayatına başlayan Howard Otel de Aralık ayının son günlerinde kapılarını kapatacak.

Yapılacak olan düzenlemelerden sonra bu iki otelin odaları, konut olarak Edinburgh’un bu tarihi noktalarında ev sahibi olmak isteyenlerin hizmetinde olacak. Bu konutların ne kadara satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

Ekim 2016’da Great King Street’teki sekiz yatak odalı bir mülk, 1.7 milyon pounddan fazla sattı. Dört odalı bir evse Haziran ayında 830.000 pounda alıcı buldu. Bu nedenle otel işletmecilerinin bu doğrultuda otel odalarını eve dönüştürerek daha çok kazanç elde etmeyi planladığı tahmin ediliyor.

Otelleri kapatarak konut haline dönüştüren, Princes Street’te bulunan tarihi Old Waverley Otel’inin de işletmecisi olan The Edinburgh Collection’ın sahipleri, bölgedeki diğer bazı otelleri de satın alarak bünyelerine kattı. Bu otellerden biri de The Tune Hotel at Haymarket.

The Edinburgh Collection’ın Genel Müdürü Ricky Kapoor, ‘Odak noktamız Haymarket Hub Oteli olarak yeniden markalaştırdığımız Tune Oteli’ni satın alarak  sermaye ziyaretçilerine uygun fiyatlı otel yatak odaları sunmaktır.” diye konuştu.

Kapanan otellerde çalışan 40’a yakın çalışan da işsiz kaldı. Ancak Genel Müdür Ricky Kapoor, bu çalışanların büyük bir kısmının The Edinburgh Collection’a ait olan diğer otellere dağıtılacağını da sözlerine ekledi.

 

Similar Articles
Tekne Evlerde Sonsuz KonforPrestige 520’nin Kıskandıran Dış GörünüşüMagmarin 28 Balıkçı TeknesiLüks Aeroboat S6 Rolls-Royce Motorla GüçlendirildiDoğuş Grubu Compositework'ün Yüzde 75'ini AldıDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın