Gayrimenkul

Efsanevi Nürburgring Pisti Satılıyor!

Birçok otomobil üreticisinin test sürüşleri için tercih ettiği dünyanın en ünlü ve en önemli yarış pistlerinden biri olan Nürburgring 161 milyon dolara satışa çıkarıldı. 1920 yılında inşa edilen pist, o yıllarda Eifel Dağları’nın üzerindeki Nürburg köyünün etrafından geçiyordu. Sıradan bir yarış pisti olarak hizmete açılan Nürburgring, 1982 yılında grand prix seviyesine yükseldi. Günümüzde pistin etrafında oteller, restoranlar, sergiler ve birçok eğlence mekanı bulunuyor.

Alman hükümetinin geçtiğimiz yaz aylarında iflas ettiğini açıkladığı efsanevi piste o dönemde 50 kadar müşteri çıktığı konuşuluyordu. O zamandan günümüze Nürburgring’e talip olanların sayısının 10’a hatta 5’e kadar düştüğü konuşuluyor. Satışın en önemli detayı, satın alan kişi ya da şirketin pisti istediği şekilde kullanabilecek olması. Nürburgring bir daha asla eskisi gibi olmayabilir.

Nürburgring’in yeni sahiplerinin halkın bu pisti yarış ya da sürüş için kullanmalarını yasaklaması olası. Satıştan sonra, temel motor sporlarının da bu piste yapılmaması olasılıklar arasında. Bu etkinlikler her ne kadar eğlenceli olsalar da maddi bir getirileri olmadığı açık. Nürburgring’in motor sporları meraklılarının bildiği ve sevdiği şekliyle korunmasının tek yolu, büyük otomobil üreticilerinden birinin ya da birkaçının bu pisti satın alması olarak görülüyor.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın