Tutku

Elektrikli Motosikletler

Bu Motosikletlerden Elektrik Alacaksınız!

 

Brammo Empulse

Artan hava kirliği ve yakıt fiyatlarının her geçen gün hızla yükselmesi, son yıllarda motosiklet sektörünün de yeni arayışlara gitmesine sabep oluyor. Motosikletin, çoğu zaman, bir ulaşım aracındançok bir tutku nesnesi olarak görüldüğü düşünüldüğünde, motosikletseverler kısa sürüş menzilli ve düşük performaslı elektrikli motosikletlerden şimdiye kadar uzak durmuş gibi görünüyorlar. Ancak gelişen teknoloji sayesinde bu durum yakın gelecekte değişecek gibi. Bir çok önemli motosiklet üreticisi, yüksek performanslı ve gerçekten çekici modelleriyle motosiklet tutkunlarının dikkatini çekmeye başladı bile.

Noble And Royal Magazine editörleri olarak, son dönemlerde piyasaya sürülen en etkileyici elektrikli motosikletler hakkında küçük bir araştırma yaptık ve ilginç modellerle karşılaştık. Keyfini çıkarın…

Brammo Empulse

Daniel Simon tarafından tasarlanan Detonator, bütün özelliklerinin dışında 100,000 Dolarlık fiyatıyla adını duyurdu. Dünyanın en pahalı elektrikli motosikleti olan Detonator, tam dolu lityum-iyon piliyle 130-160 kilometre arası yol yapabiliyor. Sıradışı tasarımıyla dikkat çeken motosikletin maksimum hızı ise 200 km/s.

 

Brammo Empulse

Brammo Empulse

Brammo Empulse,  6 ileri vitesli, şık, dinamik ve çevreci bir elektrikli motosiklet. Süpersport ve naked motosikletlerden ilham alınarak tasarlanan Brommo Empulse modern bir görünüme sahip. Bu motosiklet, geleneksel içten yanlamı motorla aynı performansını ve duyguyu veren EEİ ( Entegre Elektrik İletim ) teknolojisine sahip. EEİ teknolojisinin mekatronik tahrik ünitesi, debriyaj ve kavrama üniteleriyle özel olarak kombine ediliyor. Elektrikli motor ve vites sistemi, Brammo Empulse’un maksimum hıza kusursuz bir tepkimeyle çıkmasını sağlıyor. Su soğutmalı ilk seri üretim elektrikli motosiklet olan Brammo Empulse, şimdiye kadar tecrübe ettiğiniz en yumuşak ve sorunsuz sürüşlerden birine sahip.,,

 

Detonator Bike Cosmic Motors

zecOO

Tokyo Motosiklet Fuarı’nda tanıtılan zecOO, radikal tasarımıyla daha önce gördüğümüz elektrikli motosikletlerden oldukça farklı. Zung Design’dan Kota Nezu tarafından tasarlanan bu iki tekerlekli muteşem araç, yoğun talep sonucunda küçük ölçekli bir üretime geçecek gibi görünüyor. Oldukça alçak bir seleye sahip bu sıradışı motosiklet,  yanlara doğru bombeli büyük ön camı, düz gidonu ve full elektronik sistemiyle geçrekten dikkat çekici. zecOO, sportif bir görüntüye sahip, ancak performansının görüntüsüyle pek örtüştüğü söylenemez. Maksimum hızı 120 km/s olan zecOO, altı saatte şarj edilebilen bataryasıyla 130 kilometrelik bir yol kat edebiliyor.

 

Honda RC-E

SORA

SORA, sportif görünümlü, çevreyle dost, yenilikçi bir motosiklet. Yepyeni bir sürüş deneyimi sunan SORA, etkileyici performansıyla dikkat çekiyor. Entegre şarj yönetim sistemi, CVT şanzıman, gelişmiş iletişim ve güç yönetim sistemleri, entegre GPS teknolojisi, dokunmatik ekran ve patentli “Güvenli Seyir Sistemi SORA’yı sınıfındaki diğer motosikletlerden ayıran özellikleri. Ayarlanabilir elektrikli sele ve son teknoloji fren sistemi, güvenli ve rahat bir sürüş sağlıyor. Bu etkileyici motosiklet, alüminyum şasisi ve karbon fiber kaplamaları sayesinde oldukça hafif.

 

SORA

Honda RC-E

Tokyo Motosiklet Fuarı’nda tanıtılan Honda RC-E büyük bir beğeniyle karşılandı. Ön kaplama ilen gizelenmiş farıyla dikkat çeken RC-E kusursuz bir aerodinamiğe sahip. Gövdenin orta bölümünde bulunan şarj girişi olmasa elektrikli bir motosiklet olduğunun anlaşılması oldukça güç. RC-E, 250 cc klasmanındaki benzinli bir motosiklet ağırlında olmasına rağmen 600 cc perfermansı vererek elektrikli motosiklet piyasasında öne çıkıyor.

 

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın