BrandnewsYol

Elektrikli Spor Otomobil Jaguar I-PACE Concept

Elektrikli araba heyecanına Jaguar I-Pace’le katılan Jaguar, yeni aracını 2018’in ikinci yarısından itibaren piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 700Nm anlık tork ve 400bg güç üreten bu araç 0’dan 100km/sa hıza yaklaşık 4,4 saniyede ulaşıyor.

Jaguar’ın fark yaratan tasarım genleriyle yeni bir çağ başlatan Jaguar I-PACE Concept, tek bir şarjla 500km’den daha uzun bir mesafe yol gidebilme özelliğine sahiptir.

Menzili 90kW-h kapasiteye sahip yüksek teknoloji ürünü Lityum İyon bataryası ile sağlanan Jaguar I-PACE’in iki elektrikli araç motoru bulunmaktadır. Bu motorlar 700Nm’lik anlık torkla birlikte 400bg güç üretir. Ayrıca 50kW DC hızlı şarj cihazı sayesinde 90 dakika içinde %80 oranında şarja ulaşabilir.

5 tam boyutlu koltuk bulunan aracın içinde arka yük alanı 530 litre, ön bagaj bölümü ise 36 litre olarak tasarlanmıştır.

Bu model Jaguar’ın ilk seri üretim bataryalı otomobillerinin bir ön modeli niteliğini taşımaktadır.

İş tasarımı oldukça geniş olan Jaguar I-PACE Concept, ayrıca sportif tarzıyla da dikkat çekmektedir. İçten yanmalı bir motor için yer ayırmaya gerek olmadığı için bu genişlik iç tasarıma katılmıştır. Bu nedenle araç içindeki 5 adet koltuk v e diz boşlukları oldukça ferahtır.

En büyük rakibi Tesla Model X olarak görülen Jaguar I-PACE Concept’in yapısı Tesla Model X’ten daha küçük. Jaguar I-PACE Concept’in kasası 35 cm daha kısa, yüksekliği 12 cm daha alçak ve genişliği de 13 cm daha dar.

Jaguar I-PACE Concept’in fiyatı ise vergiler haricinde 67.800 Euro’dan başlıyor. Opsiyonlarına göre bu rakam 87.600 Euro’ya kadar çıkabiliyor. Vergi dahil rakamlarınsa 86.700 ile 111.000 Euro arasında olabileceği belirtiliyor.

Seri üretime başlayacak olan aracın ilk teslimlerinin ise 2018’in Ocak ayına doğru gerçekleşmesi planlanıyor.

Tags
Show More

Related Articles