Yol

Elio Motors Üç Tekerlekli Otomobilini 2015’te Satışa Sunacak

Bugüne kadar üç tekerlekli, yüksek verimli, üç tekerlekli otomobil projesi Elio’nun bir çok tanıtım görseli ile karşılaşmıştık ama Elio Motors sonunda bu porjesini hayata geçirmeye hazırmış gibi görünüyor. Las Vegas’ta düzenlenen uluslararası CES teknoloji fuarında tanıtılan otomobil üretime geçmeye artık hazır.

2008 yılında Paul Elio tarafından kurulan Amerikalı şirket uygun fiyatlı ve kullanışlı otomobilini 2015 yılının ilk çeğreğinde üretime sokmayı planlıyor. Bir galon (3.8 litre) benzin ile yaklaşık 134 kilometre yol alabiliyor ve 0’dan 160 km/s hıza yalnızca 9.6 saniye ulaşabiliyor. Yakıt tüketimini minimuma indirmek için yalnızca iki kişilik (önde sürücü, arkada bir yolcu) bir kapasiteye sahip olan aracın iki ön tekerleği ve bir arka tekerleği bulunuyor.

Elektrikli camlar, kapı kilitleri, ABS fren sistemi ve klima gibi standart donanımları bulunan Elio’nun Amerika satış fiyatının 6,800 dolar civarında olması bekleniyor. Şimdilik sadece Amerika pazarı için planlanan Elio’nun sonraki dönemde dünyanın diğer noktalarında da satışa sunulabileceği belirtiliyor.

Elio-Motors-Press-Shot-002 Elio-Motors-Press-Shot-003 Elio-Motors-Press-Shot-004

Similar Articles
İlk Lamborghini Veneno Sahibine Teslim EdildiPorsche’den BMW 5-Series’e Yeni RakipBMW M4’e Duke Dynamics Makyajı2015 Lincoln NavigatorDubai’nin Yeni Polis Arabası McLaren MP-4-12CDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceDeğeri Hiçbir Zaman Değişmeyen Otomobil: Porsche 356A SpeedsterLamborghini LP700-4 Aventador Coupe Sound  
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın