Crowns ChoiceSanat

Elton John Veda Turnesine Hazırlanıyor

Müziğin yaşayan efsanelerinden Elton John aldığı son kararla turnelerine son vereceğini açıkladı.

50 yıllık kariyerinde pek çok başarılı esere imza atan John’un Eylül ayında çıkacağı veda turnesi 3 yıl sürecek.  Tüm dünya çapında gerçekleştirilecek turne kapsamında John insanların kendisi için ‘Son turnesini gördüm harikaydı’ demesini istiyor.

İngiliz sanatçıyı bu karara iten en büyük sebepse ailesiyle daha fazla vakit geçirme isteği.1993 yılında beri beraber olduğu eşi film yapımcısı David Furnish’le 2 çocuk sahibi olan Elton John artık eşine ve çocuklarına vakit ayırmak istediğini söylüyor. Bu 3 yıllık turne bittiğinde çocuklarının 8 ve 10 yaşında olacağını belirten John, onları futbol antrenmanlarına götürmeyi umduğunu belirtiyor.  Kararı 2015 yılında Fransa’da aldığını ifade eden Elton John, artık fiziksel olarak seyahat edemediğini ve etmek istemediğini vurguladı. 6 yıldır Las Vegas’ta sürdürdüğü programlarına da bir nokta koyacağını açıklayan John, “Öldüğüm güne kadar yaratıcı olmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Efsane isim “Farewell Yellow Brick Road” adını taşıyan turne kapsamında 300 konser verecek. Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Güney Amerika’daki çeşitli ülkelerde yapılacak olan konserlerin biletleriyse 2 Şubat’ta satışa çıkacak.

Bugüne kadar 300 milyon albüm satış rakamı olan Elton John, ilk turnesine 1970 yılında çıkmıştı. 50 yıllık müzik yaşantısında 80’den fazla ülkede 4000 konser veren Elton John,

“Your Song”, “Don’t Let the Sun Go Down on Me” ve “Can You Feel the Love Tonight” gibi sayısız şarkıya imza attı. Beş kez Grammy, bir kez Oscar, bir kez Altın Küre ve bir kez de Tony Ödülü’nü alan sanatçı, yıllarca müzik listelerinde 1 numarada yer aldı.

Kraliçe II. Elizabeth tarafından şövalyelik ünvanı verilen Sir Elton John, 1994 yılında Rock and Roll Hall of Fame’e kabul edildi.

 

Similar Articles
90'ıncı Oscar Ödüllerinin Adayları Belli OlduEditors Avrupa Konserleriyle Yeniden Hayranlarıyla BuluşacakHui Yemek SokağıÇin'in Yöresel TadlarıÇin'de Bir Yemek Cenneti: Sinchuan MutfağıDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan Eserleri
Show More

Related Articles