BrandnewsGökyüzü

Emirates 36 Adet Airbus A380 Siparişi Verdi

Airbus’ın Emirates Hava Yolları’ndan beklediği yüklü sipariş gerçekleşti. Emirates Hava Yolu, 36 adet Airbus A380 tipi uçak sipariş etti. 16 milyar dolar tutarında olan uçaklardan 20 adetinin kesin sipariş olduğu, 16’sınınsa opsiyonel olacağı belirtildi. Yeni sipariş edilen uçakların teslimatının 2020 yılından itibaren başlayacağı ifade ediliyor.

Dünyanın en büyük A380 operatörü olan Emirates Hava Yolu’nun 101 uçaktan oluşan güçlü bir A380 filosu bulunuyor. Teslimat bekleyen 41 adet A380 siparişle birlikte A380, taahhüdünü 60 milyar dolardan fazla değeri olan 178 uçağa çıkartıyor.

Emirates’in Dubai’nin büyüyen, esnek ve yenilikçi ruhunu tam anlamıyla temsil ettiğini söyleyen Emirates Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Şeyh Ahmed bin Saeed Al-Maktoum, “Şehrin; insan, sermaye ve bilgi akışı bakımından, dünyayı bir araya getirmesindeki artan rolünü de pekiştiriyor. Bu alım, Emirates’in, geleceği şekillendirmede kendisine duyduğu güveni ve Dubai’nin dünya çapında bir destinasyon ve havacılık merkezi olma vizyonuna doğru ilerlemesindeki kararlılığı yansıtıyor” diye konuştu.

A380’in, Emirates için bir başarı hikayesi olduğunu hiç gizlemediklerine vurgu yapan  Al-Maktoum, “Yolcularımız ona bayılıyor. Yolcu kapasitesi ve uçuş mesafesinin bize tanıdığı esneklikten faydalanarak bu uçakları uçuş ağımızda farklı uçuş noktaları için kullanıyoruz. Yeni sipariş etmiş olduğumuz A380’lerin bazıları, emekliye ayrılacak uçakların yerine kullanılacak. Bu sipariş, A380’nin gelecek üretimine de istikrar kazandıracak. Yolcularımıza, mümkün olan en iyi deneyimi sunabilmek adına, uçağın ve uçaktaki ürünlerin daha da iyileştirilmesi için, Airbus ile dirsek teması halinde olan çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu uçağın güzel tarafı, kullanılan teknoloji ve tasarımı sayesinde iç mekanlarda farklı şeyler yapabilmemiz için, bol bol alan sağlaması” diye belirtti.

Uzun yıllardır Emirates’le ortaklık halinde olan Airbus’ın Ticari Hava Taşıtları Müşteri Operasyonları Direktörü John Leahy ise yaptığı açıklamada siparişlerinden ötürü Emirates’e teşekkür etti ve şu sözleri ekledi;

“Bu uçak, 2008’den beri, Emirates’in büyümesine ve başarısına büyük katkılar sağladı. Bu başarıların devam edeceği için memnuniyet duyuyoruz. Bu yeni sipariş, Airbus’ın, A380’i, en azından on yıl daha üretme kararlılığının altını çizdi. Kişisel olarak, Emirates’in ortaya koyduğu bu örneği, daha fazla siparişin izleyeceğine ve bu harika uçağın, 2030’lu yıllarda da üretileceğine ikna olmuş durumdayım” dedi.

Airbus firmasından daha önce yapılan  açıklamada, Emirates’ten A380 uçaklar için sipariş gelmemesi durumunda bu uçakların üretiminin durdurulacağını belirtilmişti.

 

 

Similar Articles
Whaletone Royal Dijital PiyanoXOXX Besteci Dijital Müzik Kutusu'yla Müzik Yaratmaya Hazır OlunPrizm Akıllı Müzik ÇalarSony'den Yüksek Güçlü Ses SitemleriNomad Dijital Müzik EnstrümanıDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles