Crowns ChoiceSanat

En Etkileyici 10 Hollywood Filmi

Hollywood yalnızca görkemli stüdyolarda çekilen son teknoloji efektlerle hazırlanmış filmlerin yapıldığı bir dünya değil elbet. Orada da kalbimize dokunan, içimizi acıtan, bizi kendine bağlayan filmler yapılıyor. İşte hikayelerle izleyicilerinin yüreklerine dokunan 10 film;

1-Schindler’in Listesi (Schindler’s List)- 1993: Steafen Spielberg imzalı filmin başlangıcında 2’inci Dünya savaşı sırasında zengin olmanın yolunu arayan bir Alman’ın hikayesini izlediğinizi zannediyorsunuz ama filmi yarıladığınızda konu tamamen başka bir yola evriliyor. Polonya’da bir tencere fabrikası olan Oscar Schindler, 1100 Yahudi’yi işçi olarak fabrikasına alarak ölümden kurtarıyor. Böylece film unutulmazlarınız arasında yerini alıyor.

2-Yıldızlararası (Interstellar) 2014 – Bilim kurgu severleri çok başka bir dünya ile buluşturan filmde sevginin gücünün nelere kadir olduğunun karşılığını buluyorsunuz. Mutlaka izlenmesi gereken bu filmin sonunda felsefi düşüncelere dalarak, kendinizi bulma derinliklerinde kayboluyorsunuz.

3-Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness) 2006 : Oğluna bir hayat sunabilmek için mücadele veren ama asla umudunu kaybetmeyen bir babanın hikayesi. Will Smith’in en etkileyici filmlerinden biri.

4-Çizgili Pijamalı Çocuk (The Boy in The Stipred Pajamas) 2008 – 2’inci Dünya Savaşı’nın çirkin yüzünü bir Alman ve bir Yahudi çocuğun masumiyetiyle anlatan bu müthiş film, zihninize damga vuracak.

5-Ölü Ozanlar Derneği (Dead Poers Society) 1989 – Şiirin, umudun, hayallerin ve anın gücü. Herkesin mutlaka izlemesi gereken bir film.

6-Marley&Me 2008 : Bir gazeteci olan John, meslektaşı Jenny’yle evlendikten sonra, bebek sahibi olacakları sırada bir takım sorunlar yaşar. Bu sorunları atlatması için eşine Marley isminde bir köpek alan John’un, Marley’le olan dostluğu da böyle başlar.

7- Benim Adım Sam (I Am Sam) 2001: Zihinsel engelli bir babanın sosyal hizmetlerin elinden aldığı kızını geri almak hikayesini anlatan film kalbinizin derinliklerine işliyor.

8-Oyuncak Hikayesi 3 (Toy Story 3) 2010: Oyuncaklar yalnızca bizim oynadığımız küçük objeler değil, aslında onlar bizim çocukluk anılarımız. İşte o anılardan ayrılma vaktini anlatan ve içimizi acıtarak bizi çocukluk yıllarımıza götüren bir hikaye.

9-İkimizin Hikayesi (The Story Of Us) 2008: Jorden çiftinin yaşadığı mutlu hayatın ardından ayrılmaya karar vermeleri ve bu süreçte bir aile olmanın önemini hatırladıkları şahane bir film.

10- Ateş Böceklerinin Mezarı (Grave of the Fireflies) 1988: 2.Dünya Savaşı’ndaki Japonya’da geçen ve savaşın cephede savaşmayanlar üzerindeki etkisini anlatan şahane bir animasyon.

 

Similar Articles
Elton John'a Saygı KonseriTeknolojiyle Hava Kirliliği Sorununa ÇözümKablosuz Şarj Çok Uzak DeğilEski iPhone Kullanıcıları Apple'a Dava AçıyorBir Selfie ile Facebook'a GirilecekDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan Eserleri
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın