BambiniSinema

En İyi Animasyon Filmler: Neşeli Ayaklar

Neşeli Ayaklar, 2006 yılında, Warren Coleman, John Collee, George Miller ve Judy Morris tarafından senaryosu yazılmış, George Mille tarafından yönetilmiş bir animasyon komedi filmidir. Filmin müzikleri ise Prince ve John Powell ‘a aittir. Neşeli Ayaklar filmi ABD ve Avustralya ortak yapımıdır.
Neşeli Ayaklar, görsel anlamda oldukça zengin, hayal gücümüzü devreye sokan, modern bir aile klasiği tarzında çekilmiş bir animasyon olarak bilinir. Basit olduğu kadar dikkat çeken bir senaryoya sahiptir. Filmin hikayesi, şarkı söyleyemediği için sosyal ortamından dışlanmış Mumble’ın hikayesiyle başlar. Penguenlerin kendilerine eş bulma yöntemi, şarkı söylemektir. Mumble ise şarkı söyleyemediği için kendine bir eş bulamayacağı ve aile kuramayacağı kaygısındadır. Bunun yanında Mumble, kusursuz bir tap dansçısıdır. Ancak penguenlerin dünyasında bu yeteneğin bir karşılığı yoktur. Mumble çözümü ailesini terk etmekte ve dışa dönük bir kaç Adelie penguen ile yaşamakta bulur.
Yolculuğu sırasında Mumble, balık kıtlığından sorumlu yaratıkların varlığından haberdar olur. Tabii ki filmi izlediğinizde, bahsedilen yaratıkların insanlar olduğunu anlamanız çok zor olmayacaktır.

Filmin, bireysel duruşun öneminin altını çizen bir hikayesi olduğu söylenebilir. Mumble’ın dans etmesi yaşlı penguenleri rahatsız eder ve bu yeteneğin diğer penguenler tarafından benimsenecek kaygısını taşırlar. Ama Mumble ‘ın bu kabiliyetinin önemli bir amaca hizmet edeceğinden habersizdirler. Filmde yer alan popüler şarkılar, görsel şölene dönüşen dans sahneleri ve Mumble’ın dağ başında yaptğı Stevie Wonder dansı, penguenlerin balık avlarken eş bulmak için birbirleriyle rekabete girdikleri sahneler, filmin keyifle izlenmesi için sayılabilecek sebeplerden bazılarıdır.
Filmin toplam izlenme süresi 1 saat 48 dakikadır.

Similar Articles
En İyi Animasyon Filmler: Kayıp Balık NemoEn İyi Animasyon Filmler: Kayıp Balık DoriEn İyi Animasyon Filmler: Karlar ÜlkesiEn İyi Animasyon Filmler: Ateş Böceklerinin MezarıCymric Kedileri Hakkında BilgilerKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles