BambiniEğitim

ESL La Verne Üniversitesi

Amerika Birleşik Devletleri California, La Verne şehrinde bulunan La Verne Üniversitesi, alan derslerinin yanında İngilizce dil eğitimi de veren üniversiteler arasındadır. La Verne şehri, Los Angeles’ın doğusunda bulunan küçük bir şehirdir. Pek çok Amerika şehrinde olduğu gibi La Verne şehri de oldukça güvenlidir. Şehirde boş zamanlarınızı geçirebileceğiniz pek çok tema parkı bulunmaktadır. Aynı zamanda şehrin plajlarında da boş zamanlarınızı geçirebilirsiniz. Şehirde mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında; dünyadaki en iyi sanat eserlerinin bazılarına ev sahipliği yapan J. Paul Getty Center, Huntington Beach ve Universal Studios Hollywood geliyor.

Bu alanlar; akademik amaçlı yoğun İngilizce, Amerikan İngilizcesi, yarı yoğun İngilizce ve üniversiteye hazırlık İngilizcesidir. İhtiyacınıza göre istediğiniz alanda eğitim alabilirsiniz. Üniversite bünyesinde dil eğitimi almanın avantajlarından bir tanesi, eğitim ücretlerinin özel dil kurslarına göre çok daha uygun fiyatlı olmasıdır. Bir diğer avantaj ise, kampüs içerisinde öğrencilere sunulan bütün imkânlardan yararlanma şansınızdır. La Verne Üniversitesi’nde, dil eğitimi almaya karar verirseniz, kampüs içerisinde yer alan öğrenci yurtlarında konaklamanız mümkündür. Öğrenci yurtlarında odalar iki kişiliktir. Ortak kullanıma açık banyo ve mutfak bulunur. Yurt konaklamasında yemek hizmeti verilmemektedir. Yemeklerinizi kendiniz hazırlamanız gerekmektedir. İsterseniz yurt binası içinde yer alan mutfakları kullanarak kendinize yemek pişirebilir ya da çevredeki marketlerden hazır gıda satın alarak mutfakta ısıtıp yiyebilirsiniz. Yurtta konaklamanın ortalama maliyeti 900 dolar civarındadır.

 

Yurt konaklamasına alternatif konaklama şekli, aile yanında oda kiralamadır. Aile yanında oda kiralamanız durumunda, odanız size özel olacaktır. Size verilen oda dışında, evin diğer alanları; salon, mutfak, banyo ortak kullanım alanı olacaktır. Ev içerisinde ailenin belirlemiş olduğu kurallar geçerli olacaktır. Talep etmeniz durumunda aile size yemek hizmeti de sunacaktır. Yemek hizmeti ile birlikte aile yanında konaklamanın bedeli 1000 dolar civarında olacaktır.

Similar Articles
ESL Johnson & Wales ÜniversitesiESL Hawaii Pacific ÜniversitesiESL East Tennessee State ÜniversitesiESL Cincinnati ÜniversitesiESL Chicago Dominican ÜniversitesiKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles