BambiniEğitim

ESL McNeese State Üniversitesi

McNeese Devlet Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Louisiana şehrinin Lake Charles bölgesinde yer alıyor. Louisiana şehri, ABD’nin en hızlı büyüyen, büyürken de güvenliğinden ödün vermeyen şehirlerinden bir tanesi. Şehirde her daim ılıman bir iklim mevcut. Küçük olmasına rağmen şehir hayatının sürekli aktif olduğunu söylemek mümkün. Boş zamanlarınızı değerlendirmek için pek çok etkinlik seçeneği ile karşılaşacağınız söylenebilir.

McNeese Devlet Üniversitesi bünyesinde alan derslerinin yanı sıra, İngilizce kursu da verilmektedir. İngilizce kursları; Amerikan İngilizcesi, akademik amaçlı yoğun İngilizce ve yarı yoğun İngilizce olarak ayrılmıştır. İhtiyacınız doğrultusunda istediğiniz eğitimi alabilirsiniz. Üniversite bünyesinde dil öğrenmenin en büyük avantajlarından bir tanesi, kampüs içerisinde öğrenciler için tanınan imkânlardan faydalanabilme şansınızın olmasıdır. Diğer bir avantajı ise dil eğitimi veren özel kurumlara kıyasla çok daha uygun fiyatlara dil eğitimi alabilecek olmanızdır.

McNeese Devlet Üniversitesi’nde dil eğitimi almaya karar vermeniz durumunda, kampüs içerisinde yer alan yurtlarda konaklayabileceğiniz gibi aile yanında oda kiralayarak da konaklamanız mümkün olabilecektir. Kampüs içerisinde yer alan yurtlarda odalar bir kişinin ya da iki kişinin konaklayabileceği şekilde organize edilmiştir. Yurt binası içerisinde ortak kullanıma açık mutfak, banyo ve çamaşırhane bulunmaktadır. Yurt konaklamalarında, yemek hizmeti verilmemektedir. Yurt konaklaması için ortalama maliyet 500 dolar civarındadır. Aile yanında oda kiralama seçeneğinde ise, kendinize ait özel bir odanız olacaktır. Tıpkı yurtlarda olduğu gibi, ev içerisinde de odanız dışında kalan diğer alanlar ortak kullanım alanı olacaktır. Ev içerisinde ailenin koyduğu kurallara uyulması zorunludur. Talep etmeniz durumunda yanında kaldığınız aile size yemek hizmeti sunabilir. Aile yanında konaklamanın en büyük avantajlarından birisi İngilizce dil eğitiminize katkısıdır. Evde geçirdiğiniz zamanlarda aile bireyleri ile konuşarak, İngilizce konuşma seviyenizi hızla ilerletebilirsiniz. Aile yanında konaklama için ortalama maliyet 1000 dolar civarındadır.

Similar Articles
ESL La Verne ÜniversitesiESL Johnson & Wales ÜniversitesiESL Hawaii Pacific ÜniversitesiESL East Tennessee State ÜniversitesiESL Cincinnati ÜniversitesiKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles