BambiniEğitim

ESL The Los Angeles Film Okulu

Los Angeles Film Okulu, Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletine bağlı Los Angeles şehrinde kurulmuştur. Film okulu, eğitim programının yanı sıra, yurt dışından gelen kişiler için dil eğitimleri de düzenliyor. Film okulunda sadece Akademik amaçlı yoğun İngilizce kursu düzenleniyor. Eğer ihtiyacınız bu yönde ise, film okulunda eğitim almak iyi bir tercih olabilir.
İngilizce eğitiminiz süresince, film okulunun öğrencilerine tanınan pek çok imkânlardan faydalanabilirsiniz. Örneğin; kampüs içerisinde yer alan ödüllü sinema salonlarında film izleyebilir ya 0da ünlü konuşmacıları dinleyebilirsiniz.

Los Angeles Film Okulu’nun konumu şehir merkezinde yer almaktadır. Eğitiminizden arta kalan zamanları değerlendirmek üzere pek çok farklı etkinlik bulabilirsiniz. Yıl boyunca ılıman bir iklime sahip olan Los Angeles’da, günler genellikle güneşli geçer. Öğrencilerin büyük bir kısmı Los Angeles plajlarında zaman geçirmeyi tercih ederler. Bunun dışında şehir gece hayatıyla, partileriyle de oldukça ünlüdür. Aynı zamanda şehir içinde görülmesi gereken pek çok yer de bulunmaktadır. Bu yerlerden bazıları; TCL Çin Tiyatrosu ve Hollywood Şöhretler Kaldırımı, Griffith Parkı, Universal Studios Hollywood’dur.

Los Angeles Film Okulu’nda İngilizce eğitim almaya karar vermeniz durumunda, 2 şekilde konaklama seçenekleri ile karşılaşmanız mümkündür. Konaklama seçeneklerinden bir tanesi kampüs çevresinde yer alan öğrenci yurtları, bir diğer ise aile yanında oda kiralama şeklindedir. Kampüs çevresinde yer alan yurtlarda konaklama tercih edilir ise okula yürüyerek, bisikletle ya da toplu taşıma ile ulaşmak mümkün olacaktır. Okul ile yurt arası yaklaşık 2km’dir.

Öğrenci yurtlarında odalar 2 ya da 3 kişiliktir. Ortalama konaklama maliyeti 750 dolar civarındadır. Yurtlarda öğrencileri yemek hizmeti sunulmamaktadır. Ortak kullanıma açık mutfak bulunmaktadır. Öğrenciler isterlerse mutfakta kendileri için yemek pişirebilirler ya da çevredeki süper marketlerden aldıkları hazır yemekleri ısıtarak yiyebilirler. Aile yanında konaklama seçeneği tercih edilmesi durumunda, odalarını kiralayan ailelerin büyük çoğunluğu, okulunda içinde bulundu Hollywood bölgesinin dışında yer almaktadır. Okula sadece toplu taşıma ile ulaşmak mümkün olacaktır. Sadece sizin kullanımınıza özel bir oda verilecektir. Ancak bu oda dışındaki evin diğer alanları ortak kullanım olacaktır. Aile aynı zamanda size yemek hizmeti de sunmaktadır. Yemek hizmeti ile birlikte, aile yanında konaklamanın ortalama maliyeti 1300 dolar civarındadır.

Similar Articles
ESL McNeese State ÜniversitesiESL La Verne ÜniversitesiESL Johnson & Wales ÜniversitesiESL Hawaii Pacific ÜniversitesiESL East Tennessee State ÜniversitesiKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles