BambiniEğitim

ESL University of St. Thomas

Amerika Birleşik Devletleri, Houston eyaletine bağlı Texas şehrinde bulunan St. Thomas Üniversitesi’nde alan derslerinin dışında aynı zamanda,  İngilizce dil eğitimleri de verilmektedir. Üniversite bünyesinde eğitim veren İngilizce dil eğitim merkezi, üniversiteye yaklaşık 2 km uzaklıkta konumlanmıştır. Eğitim merkezi bünyesinde 7 farklı alanda eğitim verilmektedir. Bu eğitimler; akademik amaçlı yoğun İngilizce, genel İngilizce, yarı yoğun İngilizce, Amerikan İngilizcesi, yöneticiler için İngilizce, süper yoğun İngilizce ve süper yoğun İngilizce plus şeklindedir. İhtiyacınıza göre dilediğiniz programa dâhil olabilir. Birden fazla programda da eğitim alabilirsiniz.

Houston, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük eyaletlerinden bir tanesidir. Aynı zamanda kültürel açıdan en zengin nüfusa sahiptir. Eğitiminiz süresince pek çok kültürel etkinlik organizasyonuna denk gelmeniz kaçınılmaz olacaktır. Eğitiminizden boş kalan zamanlarınızı geçirebilmeniz için, bu kültürel etkinlikler keyifli bir seçenek olabilir. Bunun yanı sıra bölgede görülmeye değer pek çok yer bulunmaktadır. Bu yerlerden bazıları Nasa Uzay Merkezi, Meksika körfez plajları ve Moody Bahçesi’dir.

St. Thomas Üniversitesi bünyesinde eğitim veren İngilizce dil eğitim merkezinde eğitim almaya karar verirseniz, 2 çeşit konaklama seçeneği ile karşılaşacaksınız. Bunlardan bir tanesi kampüs çevresinde yer alan öğrenci yurdunda konaklama bir diğer ise aile yanında oda kiralama şeklinde olacaktır. Kampüs çevresinde yer alan yurtta konaklamayı tercih etmeniz durumunda, 2 kişilik odalarda konaklamanız gerekecek. Banyo ve mutfak alanları ortak kullanım için açık olacak ve yurtta yemek hizmeti sunulmayacak. Yurttan eğitim merkezine ulaşımınız yürüyerek, bisikletle ya da toplu taşıma ile olabilecek. Aynı zamanda kafelere, restoranlara ve alışveriş merkezlerine de yürüyerek ulaşmanız mümkün olabilecek. Yurtta konaklamanın ortalama maliyeti 1200 dolar civarında olacak. Aile yanında konaklama isterseniz, size ait bir oda verilecek. Ancak bu oda dışında kalan diğer bütün alanlar ortak kullanım alanı olacak ve ev içerisinde ailenin belirlemiş olduğu kurallar geçerli olacak. Aile yanında konaklamanın ortalama maliyeti ise 1000 dolar civarında olacak.

Similar Articles
ESL The Los Angeles Film OkuluESL McNeese State ÜniversitesiESL La Verne ÜniversitesiESL Johnson & Wales ÜniversitesiESL Hawaii Pacific ÜniversitesiKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles