BrandnewsYol

Ferrari Sergio

2013 yılında sergilenen İtalyan markası Ferrari’nin Sergio modeli, hem fiyatıyla araba dünyasını şok etmiş hem de özellikleriyle Ferrari’nin başarısını yükseltmişti. Dünyanın en pahalı arabalarından oluşan ve 100 araba içeren bir listede 2. sıradan kendine yer bulan Ferrari Sergio’nun, ilklere adını yazdıracak bir fiyatı bulunuyor.

447 kW yani yaklaşık 600 beygirlik bir motor gücüyle piyasaya giriş yapan Ferrari Sergio, 4.5 litrelik V8 motora sahip. Hızlanma özelliklerinde LaFerrari modelleriyle ortak olarak 3saniyelik bir süreye ulaşan bu model, donanımsal özellikleriyle diğer modellerden geri kalmamış. Motoru 8 silindir olan bu modelde kendini gösteren daha çok dış yapısı oluyor. Üstü açık modeli ve dikişli tasarıma sahip dış cephesiyle gözlere hitap eden Ferrari Sergio, yapısal özellikleriyle de keyifli bir sürüş sağlıyor. Yakıt tipi benzin olan modelde hibrit özelliğine yer verilmemiş.

Pininfarina ile Ferrari’nin ortaklaşa bir tasarıma giriştiği Sergio modeli üretim aşamasındaki sınırlandırılmış sayısıyla da oldukça dikkat çekiyor. Sadece 6 tane üretim sayısına sahip olan bu model, ilk alıcısını Dubai Arap Emirlikleri’nde piyasaya sunulduğu gibi buldu. Ferrari Sergio kırmızı-siyah ve sarı-siyah gibi karışım renklerden oluşuyor. Ayrıca, 3 katmanlı boya kullanımıyla da dayanıklı ve ihtişamlı bir dış cepheye imza atılmış. Temel olarak estetik bir görünüme ve rahat bir sürüş açısına sahip olması planlanan Ferrari Sergio, bu özellikleri meraklılarına yansıtmayı başarmış gibi gözüküyor.

En pahalı 100 arabadan oluşan listede 2. sırayı kapan Ferrari Sergio, bu niteliklere dayanarak yüksek bir piyasa fiyatıyla çıkış yaptı. 4.3 milyon Euro’luk dudak uçuklatan bir çıkış fiyatı olan Ferrari’nin bu modeline ikinci el sahip olmak isterseniz, 3.500.000 Euro’yu, yani yaklaşık 4.000.000 Dolar’ı feda etmeniz gerekecek.

Similar Articles
Bugatti ChironAston Martin One-77 Q SeriesAgera R 2012Michael Jackson'ın New York'taki Evi SatılıyorÇin'de 185 Adet Drone Havalimanı YapılacakDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles