Gayrimenkul

Galatasaraylı Sneijder’in ultra lüks yeni evi Maçka Residences’ta

Galatasaray’ın flaş transferlerinden Hollandalı Wesley Sneijder için Maçka Residences’ta ultra lüks bir daire kiralandı

 

Sezon arasında İtalya’nın Internazionale FC (Inter) kulübünden Galatasaray’a transfer olarak futbol kamuoyunu ayağa kaldıran Hollandalı Wesley Sneijder İstanbul’daki yeni evine taşındı. Galatasaray formasıyla ilk kez Beşiktaş derbisinde sahaya çıkan Sneijder için Maçka Residences’ta ultra lüks bir daire kiralandı.

 

Boğaz manzarası buraya getirdi

Emlakrotasi.com’un haberine göre, İstanbul’a geldiği günden bu yana, yani yaklaşık 10 gündür Çırağan Palace Kempinski’de konaklayan Wesley Sneijder ve eşi Yolanthe Cabau eski Maçka Oteli’nin bulunduğu alana inşa edilen ve işletmeciliğini yine Kempinski’nin yaptığı Maçka Residences’taki yeni evlerine taşındı. 725 metrekare büyüklüğündeki bu süper lüks daire, panoramik bir Boğaz ve İstanbul manzarasına sahip. Çırağan Palace Kempinski ‘de konaklarken Boğaz manzarasına hayran kalan Sneijder’in burayı tercih etmesindeki en önemli nedenin de manzara olduğu ileri sürüldü.

 

Kirası 25 bin Euro

İç tasarımı dünyaca ünlü İtalyan markası Armani Caba tarafından hazırlanan bu süper lüks dairenin kirası ise akıllara durgunluk veriyor: Tam 25 bin Euro… Bu kiranın 10 bin Euro’luk kısmının Galatasaray kulübü tarafından, kalan 15 bin Euro’luk kısmının ise Sneijder tarafından ödeneceği öğrenildi. Maçka Residences’in bu en lüks dairelerinden biri olan evin fiyatı ise yaklaşık 15 milyon dolar olarak tahmin ediliyor.

 

Maçka Residences hakkında

Astaş ve Bemes Yapı ortak girişimiyle hayata geçirilen Maçka Residences projesi, 7 bin 300 metrekarelik bir arsa üzerinde inşa edildi. 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tiplerine sahip üç blokluk bu projede daire büyüklükleri ise 135 ile 500 metrekare arasında değişiyor. 3 bin metrekare sosyal donatı alanına sahip Maçka Residences projesinin nerede olduğu sorusunun cevabı ise “eski Maçka Oteli arazisinde” diye veriliyor. 275 milyon dolar yatırım bedeline sahip olan Maçka Residences projesinde fiyatlar ise metrekare başına 10 bin dolardan başlıyor.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın