Gökyüzü

Geleceğin Yolcu Uçağı: AWWA Sky Whale

İspanyol tasarımcı Oscar Vinals’ın “Sky Whale” (Gök Balinası) adını verdiğin projesi, bizlere geleceğin yolcu uçağının nasıl olabileceğine dair önemli fikirler veriyor. Kendi kendini onaran kanatları, büyük pencereleri, 755 yolcu kapasitesi ve dikey kalkış yeteneği ile “AWWA Sky Whale” bir bilim kurgu filminde fırlamış gibi görünüyor.

Üç katlı yolcu uçağının kanat aralığı tam 88 metre. Şu anda piyasadaki en büyük yolcu uçağı Airbus A380’in kanat aralığının ise 80 metre olduğunu hatırlatmakta fayda var. Uçağın en üst katında açık gökyüzü manzaraları ve birçok lüks hizmet sunan first class bölümün yer alıyor. Orta katta busines class, en altta ise ekonomi sınıfı bulunuyor.

Henüz proje aşamasında olan Sky Whale’in üretime geçip geçmeyeceği konusu henüz netlik kazanmış değil.

Awwa-Sky-Whale-2 Awwa-Sky-Whale-3 Awwa-Sky-Whale-4 Awwa-Sky-Whale-5

Similar Articles
Gerard Depardieu’nun Artık Kendi Özel Havayolu Şirketi VarEtihad Airways Yolcularına Machester City ile İdmana Çıkma Şansı SunuyorE-Volo VC200 Elektrikli HelikopterBalonla Uzay SeyahatiHector del Amo’dan Konsept Helikopter ZEROUçan Taksi Cora Test Uçuşlarına BaşladıDünyanın En Pahalı ve Lüks Özel JetleriI Plane'le Pekin-New York Arası 2 Saate İnecekJohn Travolta’nın Jet TutkusuDaha Hızlı ve En Yüksek Seviyede Uçuş: TriFan 600
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın