Crowns ChoiceSanat

George Michael’sız Geçen 1 Yılın Ardından

Geçen Noel’de ani ölümüyle hayranlarını yasa boğan efsane isim George Michael’ın ailesi ve hayranları, ölümünün birinci yıl dönümünde Michael’ı yayınladıkları mesajlarla andı.

‘Bu Noel Onsuz zor olacak’ diyen George Michael’ın ailesi, sanatçının resmi web sitesinden yayınladığı mesajda, Michael’in hayranlarını sevdikleri kişilere çok geç olmadan duygularını anlatmaya çağırdı. Mesajda ‘Yüksek sesle seni seviyorum deyin’ denildi.

53 yaşında kalp rahatsızlığı ve karaciğer yağlanması nedeniyle aniden hayata gözlerini yuman sanatçının 1990 yılında çıkardığı ‘Listen Without Prejudice’ isimli albümün, geçtiğimiz Ekim ayında yeniden yayınlandığı ve yeniden listelerde birinci olduğu dile getirildi.

Michael’in, Noel’i ve hayranlarını ne kadar sevdiğinin anlatıldığı açıklamada, sanatçının ailesi hayranlarına onları yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

Michael’in hayranları da  şarkıcının ölüm yıl dönümünde hayatını kaybettiği Londra’daki evine akın etti. Hayranları Michael için yazdıkları notları, çiçekleri ve fotoğrafları evinin önünde yer alan anma alanına bıraktı.

Pop müziğin ‘Romantik Prensi’ olarak tanıdığımız George Michael kariyeri boyunca bir çok başarılı albüme imza attı. Birden fazla Grammy ve BRIT ödülüne sahip olan sanatçıyı hafızalarımıza kazıyan pek çok şarkısı vardı.

1-Last Christmas

Bunlardan ilki şüphesiz ki O’nunla ilk kez tanışmamızı sağlayan ‘Last Cristmas’tı. Bir aşk şarkısı olan ‘Last Chrismas’ın yıllar sonra George Michael’la birlikte farklı bir anlamda anılacağı kimsenin aklından bile geçmezdi.

 

 

2- Careless Whisper

Michael’ın adıyla özdeşleşen bir şarkısı da ‘Careless Whisper’dı. Öyle ki o dönem yaşayan herkes George Michael’ı hiç görmemiş bile olsa bu şarkıyı mutlaka tanıyor, biliyordu.

 

 

3-Faith

87 yılında Wham! grubundan ayrıldıktan sonra çıkardığı ‘Faith’ İngiltere ve ABD listelerini fethetti. Ayrıca George Michael’ın klipteki tarzı da adeta bir salgın gibi dünyanın dört bir köşesine yayıldı.

 

4-Don’t Let The Sun Go On Me

Bu şarkıyla iki efsane aynı anda sahnedeydi. Elton John ve George Michael’ın unutulmaz vokal performansıyla zihnimizi darmadağın eden bu şarkı, 1991 yılında dünya listelerinde bir numaradaydı.

5-Father Figure

1998 yılında müzik listelerine giren Father Figure, George Michael’ın en ateşli vokal performansı olarak değerlendirildi.

6-Fastlove

George Michael’in ’96 yılında piyasaya sürdüğü bu şarkıyla müzik eleştirmenleri O’nun zamanın ötesinde bir eser yarattığı yorumunda bulundu. Şarkının klibi de eleştirmenleri doğrular nitelikteydi.

7- Jesus To A Child

George Michael, 1993 yılında AIDS nedeniyle geçirdiği beyin kanamasıyla ölen sevgilisine yazdığı Jesus To A Child’ın ardından 1 buçuk boyunca hiç şarkı yapmadı.

8-The Strainger Things

’96 yılında çıkardığı ‘Older’ albümünde yer alan ‘The Strainger Things’ bir kez daha Michael’ın ses rengine olan hayranlığımızı alevlendirdi.

9-They Won’t Go When I Go

George Michael’ın ‘Listen Without Prejudice’  albümünde yer alan şarkının bestecisi Stevie Wonder ve Yvonne Wright’dı. Şarkıyı daha önce Stevie Wonder da seslendirmiş ancak şarkı George Michael’le özdeşleşmiştir.

 

 

10-You Have Been Loved

Yine ‘Older’ albümünde yer alan eşsiz şarkılardan biri de ‘You Have Been Loved’ dı. Şarkı George Michael’ın sesine eşlik eden trompetle birlikte çoktan kalbimizin derinliklerinde yerini aldı.

 

Similar Articles
Unutmak İstediğimiz Trendler Yeniden HortladıStilinizi Yapay Zeka BelirleyecekGeçmişten Gelen 6 Moda TrendiDemode Olmamak İçin İpuçlarıUçan Arabalar İçin Park Yeri HazırDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan Eserleri
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın