Müzik

Goldmund’dan Tasarım Klasiği Hoparlörler

Goldmund Apologue’u görücüye ilk kez 1987’de çıkardığında tüm müzik ve estetik tutkunlarının dikkatlerini üzerine çekmeyi bilmişti. Eşsiz dizaynından ötürü New York’taki Modern Sanatlar Müzesi’ne dahi kabul edilen hoparlörler tasarım ve müzik ekipmanları tarihine aynı anda geçmeyi başarmıştı. O dönem sadece 50 adet üretilen hoparlörler elbette kısa sürede koleksiyoncular tarafından kapışılmış ve tükenmişti. Şimdi, tam 25 yıl sonra Goldmund bu hoparlörleri aynı dizaynla bu sefer daha da kısıtlı miktarda, sadece 25 adet olacak şekilde piyasaya sürecek. Klasik tasarımını aynen koruyan Apologue elbette gelişen teknolojinin nimetlerinden de yararlanıyor, lüks tutkunu müzik meraklılarının bu konuda şüpheleri olmasın.

1987 versiyonundan farklı olarak toplamda 6 adet sürücü bulunduran Apologue Anniversary Speaker 3600 watt’lık amfi gücüne sahip. Oturaklı bas ve iyi tanımlanmı, dağılmayan tizler elbette aynı şekilde kulaklara erişecek. Kulakları yormayan ve stüdyo performansına en yakın deneyimi sunmak üzere tasarlanan bu hoparlörler hiçbir enstrümanın arkada kalmasına sebep olmayacak biçimde inanılmaz bir netliğe sahip. Ayrıca bu versiyon kablosuz olarak tasarlandı.

Standart alüminyum kaplama ya da firmanın sunduğu geniş skaladan bir başka kaplamayı da seçmek mümkün. Hatta Goldmund daha ileri gidip en iyi ses deneyimi için hoparlörleri kullanacağınız mekana göre cihazlara ince ayar bile çekiyor.Apologue’un tahmini fiyatının 500.000 $’ı bulacağı söyleniyor.

 

 

 

Similar Articles
Adsum Detonator HoparlörlerAbyss AB-1266 KulaklıklarDünyanın En Pahalı Gitarı: Fender Standard Series StratocasterEn Pahalı Müzik CD'siThe Beatles Açık ArtırmadaWhaletone Royal Dijital PiyanoXOXX Besteci Dijital Müzik Kutusu'yla Müzik Yaratmaya Hazır OlunPrizm Akıllı Müzik ÇalarSony'den Yüksek Güçlü Ses SitemleriNomad Dijital Müzik Enstrümanı
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın