Yol

Harley Davidson Sportster

1957 ylınıdan beri üretilen Sportster, Harley Davidson’ın 5 aileden oluşan motosiklet koleksiyonunun başlangıç ferdi olarak görülen ve sportif, atak ve seri ‘cruiser’lardan oluşan sınıfı.

Sportster’lar, diğer Harley Davidson modellerine göre daha pratik kullanıma ve hafif bir yapıya sahip olması nedeniyle şehir içi trafiği için oldukça uygun motosikletler. Yine kolay kullanımı, Harley Davidson’a yeni geçiş yapan motosiklet kullanıcıların ve bayan sürücülerin bu motosikletleri tercih etmesini sağlayan önemli bir etken.

Sportster aliesi, 883 Roadster, Superlow, Iron 883, 1200 Custom, Forty-Eight ve Seventy-Two olmak üzere 6 farklı modelden oluşuyor. 883 Roadster, Superlow ve Iron 883, 883 cc motor hacmine sahip. 1200 Custom, Forty-Eight ve Seventy-Two ise 1200 cc. Ailenin bütün fertleri, ufak tefek farklılıklar dışında birbirlerine benzer modeller.

Sürücüye güven veren, daha  kolay ve güvenli bir sürüş sağlayan alçak seleli, efsane damla depolu Sportster’lar, özellikle custom yapımına oldukça uygun motosikletler. Motosiklet tutkunlarının çok iyi bildiği ‘Chopper’ ve ‘Bobber’ gibi özel yapım motosikletlerin yapımı için tüm dünyada en çok tercih edilen motosikletlerden.

Dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden – büyük ihtimalle en ünlüsü – Harley Davidson’ın en çok satan motosikletleri Sportster’lar hakkında daha fazla bilgi edinmek ve Harley Davidson’ın kampanyalarından haberdar olmak için harley-davidson.com/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın