Crowns ChoiceGurme

Henri IV Heritage Cognac: Dünyanın En Pahalı Konyağı

‘Bu konyak DNA’sı, yaşam suyunun özü’ tanımlamasıyla tanıtılan 100 cl’lik dünyanın en pahalı konyağı özel şişesiyle dünya genelinde yalnızca  1 adet üretiliyor. Bu özel içkiden bugüne kadar Prenses Diana, Michael Jackson ve Andy Warhol anısına da özel olarak 1 şişe üretilmiş. Bu şişelerin satış fiyatıysa 4 milyon euro.

Bu özel şişlerin içinde yer alan ultra premium konyak, neredeyse 100 yıldır dinlendiriliyor.

Cognac Henri IV ve Paolo Di Verachi Studio’nun kurucusu, Fernando Altamirano 1996 yılından beri bu işin içinde. Üstelik yeteneği ve çalışmalarından ötürü 3 kez Guinness rekorunu kırmış. Altamirano aynı zamanda bir ressam ve yazar.

Eğer Altamirano tarafından oluşturulan Art + Object’e yatırım yaparak bu şişlerden birini alırsanız servetinizin de artacağı belirtiliyor. Çünkü bu şişelerden yalnızca dünyada 1 adet bulunuyor.

Şişesi Ley 925 tarafından oluşturulan bu konyağın etrafı değerli taşlar ve mücevherlerle süslenmiş. Böylece dünyanın en pahalı içki şişesi de üretilmiş oldu. Bu şişenin içineyse herhangi bir içki değil, tam 100 yıllık bir konyak dolduruldu.

Bu konyaklar efsane isimlerin anısına özel olarak hazırlanan şişelerde müşterisini bekliyor.

Dünyanın en lüks şehri olarak bilinen Dubai için hazırlanan özel şişenin satış fiyatı 4.000.000 euro. 18 ayar sarı altından yapılan şişede, 1.500 yüksek kaliteli elmas, 1.300 safir ve 1.300 adet zümrüt kullanılmış. 100 cl ile konyak ile doldurulan şişe dünyada yalnızca 1 tane. Şirket satıştan elde edilecek gelirin 500.000 euro kadarını sosyal yardım kuruluşlarına bağışlayacağını açıkladı.

Bu şişe ise pop müziğin efsane isimi Michael Jackson’un 8’inci ölüm yıl dönümü anısına üretildi. 18 ayar siyah altından yapılan şişe, 4100 adet yüksek kaliteli elmasla kaplanmış. Popun kralı için hazırlanan bu şişe diğerleri gibi 100cl olarak tasarlanmış. Yüzde 41 alkol oranı olan özel konyağın bulunduğu bu şişeden dünyada yalnızca 1 adet bulunuyor. Bu özel şişe satıldığında ise Altamiro vakfına 500.000 euro bağışta bulunacağı belirtiliyor. Michael Jackson anısına hazırlanan bu konyağın fiyatı da 4 milyon euro. Konyağın satılması için aracı olacak kişiye ise yüzde 10’luk bir pay verilmesi planlanıyor.

Bu özel şişe ise yaşadığı hayatla herkesi derinden etkileyen Prenses Diana’nın ölümünün 20’inci yılı nedeniyle hazırlanmış. Prenses Diana’yı anmak için hazırlanan bu şişe onun zarif stiline ayak uyduran tarzıyla dikkat çekiyor. Prenses Diana’nın daha iyi bir dünya yaratmak için zorlu toplumsal emeğinin tanınmasına dikkat çekmek için hazırlanan bu şişe de diğerleri gibi 18 ayar altın kullanılarak hazırlanmış. Dünyanı en pahalı içkisi olarak tanımlanan bu şişe, 1500 yüksek kaliteli elmas, 1300 safir ve 1300 değerli taş kullanılarak süslenmiş. Bu eşsiz şişenin içinde yine diğerlerinde olduğu gibi 100 yıllık konyak bulunuyor. Dünya genelinde yalnızca 1 adet olan bu şişe 4 milyon euro fiyatıyla satıldığı taktirde, 500 bin euro bağışta bulunacağı söyleniyor. Ayrıca bu şişe de tıpkı Michael Jackson adına yapılan konyak şişesinde olduğu gibi satıcısına yüzde 10’luk gelir kazandıracak.

Fransız kralı Henri IV anısına hazırlanan bu şişe ise, 18 ayar sarı altın ve 4100 adet yüksek kaliteli elmas kullanılarak hazırlanmış bulunuyor. Yalnızca 1 adet üretilen bu konyak, satılırsa 500 bin euro bağış için kullanılacak. Şişenin fiyatı ise tıpkı Jackson ve Prenses Diana için hazırlanan şişede olduğu gibi 4 milyon euro.

Ünlü ressam Andy Warhol’un ölümünün 30’uncu yılını anmak için hazırlanan 333 bin euroluk bu şişe ise ‘Pop-Art Kralı’na bir övgü niteliği barındırıyor. 18 ayar beyaz altın ve gümüşten yapılan şişede, 1400 yüksek kaliteli safir 1400 yüksek kaliteli yakut kullanılmış. Bir minyatür şişe olan bu tasarımın içinde 5 cl 100 yıllık konyak bulunuyor.

 

 

 

Similar Articles
Dünyanın En Pahalı Yiyecekleri Listesinde Neler Yer Alıyor?Meghan Markle ve Prens Harry'nin Düğün Pastası Nasıl Olacak?Bahar Trendi Çantalar: Hasır, Kutu , Mikro ya da Bel ÇantasıDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Alexa Chung'ın Japonya'daki Tiyatral Sunumu Dikkat Çekti  
Show More

Related Articles