Yaşam

Historik Hotel Gotisches Haus – Rothenburg ob der Tauber, Almanya

Almanya’nın en çok turist çeken noktalarından biri olan Rothenburg ob der Tauber şehrinin merkezinde, Frankenhöhe Doğa Parkı’nın ortasında yer alan 4 yıldızlı otel Historik Hotel Gotisches Haus, misafirlerini romantik ve tarihi atmosferiyle karşılıyor.

Her biri farklı bir tasarıma ve karaktere sahip olan odalarıyla dikkat çeken Historik Hotel Gotisches Haus, 13. yüzyılda inşa edilen tarihi bir binada hizmet veriyor. 4 yıldızlı otelin sunduğu tüm imkanların mevcut olduğu odalar buna rağmen misafirlerine zengin bir tarihlerinin kendisine has havasını hissettirmeyi başarıyor. Modern olanakları tarihiyle birleştiren odaların tümünde ve otelin lobisinde kablosuz internet bağanlantısı mevcut. Ortaçağ kasabasının muhteşem manzarasına hakim olan odalarda ayrıca içinde 2 kişilik köşe küveti bulunan antik mermer banyolar yer alıyor. Otelde bulunan odalardan ikisinde özel teras da bulunuyor.

St. Jacob kilisesinin hemen önünde, Rönesans tarzındaki cephesi, Barok tasarımı ve Gotik kulesiyle ünlü belediye binasına birkaç adım uzaklıkta yer alan otel, şehirde bulunan kafelere, barlara ve restoranlar da oldukça yakın.

Historik Hotel Gotisches Haus-2 Historik Hotel Gotisches Haus-1 Historik Hotel Gotisches Haus

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın