Okyanus

Hong Kong’un Yeni Limanı

Hong Kong yakın zamanda büyük bir liman açtı. Eski uluslararası havalimanının yerine yapılan devasa liman yeniden dizayn etme adına dünyada verilebilecek en iyi örneklerden biri. Dünyadaki en büyük transatlantiklere ev sahipliği yapacak olan liman 220.000 tonluk gemileri taşıyabilecek güçte donanımlarla desteklendi. 1.1 milyar dolarlık liman Asya’nın lüks transatlantik ve gemileri için bir tür merkez olması maksadıyla yaratıldı. Önceden Hong Kong’u dünyaya bağlayan Kai Tak uluslararası havalimanını barındırıyordu bu bölge. Yeni halinde de Hong Kong ve dünyayı bağlamaya devam edecek gibi görünüyor. Fakat bu sefer bu işi yedi deniz aracılığıyla yapacak.

Hong Kong’un turizm bakanı Philip Yung limanın açılışında hazır bulundu ve bu limanın Hong Kong’a sunabileceklerinden bahsederken son derece heyecanlı olduğu görülebiliyordu. Bu yeni tesis Hong Kong’un büyük gemileri ve transatlantikleri çekebilmesi adına atılmış çok önemli bir adım olarak görülüyor. Şüphesiz zaman içinde dünyanın alanında en önemli merkezlerinden biri haline gelecek olan liman şimdiden büyük ilgi uyandırmayı başardı.

Similar Articles
Petrus II by BenettiLazzara Yachts'tan Breeze 76Elan Yacht’tan Impression 494Hızlı ve Güçlü: Claydon Reeves AeroboatChris-Crafts’tan Carina 21 BowriderPredator 74 ile Mavi Derinliklerde Panoramik YolculukGüneş Enerjisiyle Çalışan Çevre Dostu Yat: AquilaSeabob Cayago F7 Sualtı Jet SkiSuyun Üstünde Bir Kılıç Balığı: Katreen Yelkenli YatYüzen Restoran Aqua Pod
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın