Tutku

İletişim Pırıltılı Dünyası

Hepimizin bildiği gibi, cep telefonları, günümüzde prestij ve tarzın en önemli göstergelerinden biri.

Cep telefonu alırken öncelikle işletim sistemi (iOS, Android, Symbian gibi), kullanıcı ara­yüzü ve kamera, bluetooth, wifi gibi özelliklere dikkat ederiz. Fakat tarz sahibi insanlar için sa­dece bu teknik özellikler yeterli olmayabi­liyor. İnsanların tümü, özellikle de dünya­nın en pahalı cep telefonlarına sahip olan insanlar, cep telefonlarını sadece iletişim amaçlı kullanmıyor. Bu yüzden, dünyadaki en değerli cep telefonlarına şöyle bir göz atalım istedik.

Nokia Lamborghini 8800 Sirocco

Lamborghini 8800 Sirocco cep telefonu, 3 bant GSM kapsama alanına sahip, böy­lelikle 5 kıtada da kullanıla­biliyor. Tıpkı sıradan bir cep telefonu gibi iç hafızaya, TFT ekran rengine ve kameraya sahip. Bu cep telefonu çizik önleyici safir kaplanmış cam ile korunuyor.. Lamborghi­ni ile ilgili duvar kağıtlarına, ekran koruyucularına, zil seslerine ve belgesel görün­tülerine sahip olan bu telefo­nun bu kadar pahalı olmasını sağlayan, Lamborghini etike­ti olmalı…

Gold Edition

Nokia 8800

Bu cep telefonu tıpkı standart Nokia 8800’a benziyor. Standard bir akıllı telefonun özelliklerine sahip olan bu cihazı farklı kılan şey, telefonun dış kaplamasının altın olması. Bu kaplam elbette ki etraftaki insanların dikkatini çekecektir. Gold Edition Nokia 8800’ın SVGA .5 MP kamera ile beraber 62,000 renk TFT (208 x 208) görüntü ekranı ve MMS, SMS, USB, Java, WAP, Infrared,

Bluetooth ve Edge bağlantıları bulunuyor.

FM Radyo, Mp3 Oynatıcı, 64 polifonik

ve Video kayıt gibi diğer standard

özellikler de mevcut.

2,700 $

FİYAT

AÇIKLANMADI

NobleandRoyal Tutku

38 Ağustos 2012

Motorola V220 Special Edition

Bu lüks cep telefonu, ünlü cep telefonu üreticisi Motorola’dan. Motorola Special v220 edition. 51,800 dolarlık etikete sahip ve Avusturyalı tasarımcı Peter Aloisson tarafından tasarlandı. Görünüşte oldukça feminen. Ön panelinin 1200 elmasla kaplı olması ve klavyesinde 18 karat altın kaplama olması haricinde bu cep telefonunun tüm özellikleri ne yazık ki standart.

51,800$

88,000$

Vertu Diamond

Vertu elmas cep telefonu tüm gövde boyunca noktalar halinde kaplanmış küçük elmaslar ve 8 karat elmas taşıyan bir tuş takımına sahip. Gövdesi platinyumdan ve tabanı yakut ile kaplanmış. Ayrıca, özünde uzay mekiklerine yönelik olarak kullanılan seramiğin aynısına sahip. Bu telefona sahip olmak için 88,000 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Dünya çapında bu modelden sadece 200 adet bulunuyor.

Ağustos 2012 39

40 Ağustos 2012

iPhone

Princess Plus

Peter Aloisson’ın bir başka tasarımı.

İsmi, tüm gövdeyi kaplayan prenses şekilli elmas kesimden gelmekte. 318 elmastan 138’i bu tarzda, geri kalanı brilliant-cut motifiyle şekillendirilmiş. Bu cep telefonu tamamen 17.75 karat elmas parçaçıkları ve 18 ayar beyaz altından oluşuyor. iPhone’un bu sürümü 176,400 dolara satılıyor.

VIPN Black

Diamond Smartphone

Bu cep telefonunun gövdesi titanyum ve polikarbonattan yapılmış ve elmaslarla süslenmiş kaplamayı tamamlayan bi kenar aynasına sahip. Jaren Goh tarafından tasarlanan VIPN Black Diamond Smartphone, 256 TFT ekrana ve Intel

400 Mhz işlemciye sahip. $

176,400 $

300,000 NobleandRoyal Tutku

Vertu Signature Cobra

Vertu Signature Cobra, Fransız mücevher firması Boucheron tarafından üretiliyor. Vertu Cobra sınırlı sayıda üretilen bir cep telefonu ve şimdiye kadar sadece 8 tane üretilmiş. Bu cep telefonu tek karat yuvarlak bir elmas, iki karat armut kesimli elmas, iki zümrüt göz ve telefona kobra görünümünü veren 439 yakutla süslenmiş.

Diamond Crypto Smartphone

Diamond Crypto Smartphone, esasen lüks aksesuar tasarımcısı Peter Aloisson tarafından tasarlanmış ve JSC Ancort tarafından üretilmiş. Bu pahalı akıllı telefon, platinyum kaplı bir taban ve 8’i nadir görülen mavi elmaslar olmak üzere 50 parça elmas süslemeye sahip. Navigasyon tuşu ve Ancort logosu 18 ayar kırmızı altından yapılmış.

Tutku

GoldVish Le Million

Goldvish LeMillion, Emmanuel Gueit tarafından tasarlanmış. Telefonu eşsiz kılan şey ise te­lefonun 2008’de Guinness Dünya Rekorları’na girmesi. Bu telefon, 18 ayar beyaz altınla be­raber VVS1 (sadece mikroskopik olarak kusurlu) elmaslara sahip. Bu şık telefonun, 2 GB depo­lama alanı, FM radyo, dijital kamera, MP3 çalar gibi teknik özellikleri oldukça sıradan. GoldVish Le Million sadece özel sipariş üzerine üretiliyor.

Goldstriker iPhone 3GS Supreme

Bu lüks iPhone, tasarımcı Stuart Hughes’un elinden çıkma. 2009’da piyasaya sürü­len Goldstriker iPhone 3GS Supreme, halen dünyanın en pahalı cep telefonu. Goldstriker iPhone 271 gram ve 22 karat saf gerçek al­tın ile donatılmış ve üzerinden 200’den fazla elmas bulunuyor. Arkadaki Apple logosu 53 cevherden oluşuyor ve Home tuşu, tekparça 7.1 karat elmas ile kaplı. iPhone 3GS Supre­me ayrıca, granit oymalı kasaya, en iyi nubuk taneli deri ile oluşturulmuş şerit üzerinde Kashmir altına sahip.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın