BrandnewsZaman

İlhamını Motor Sesinden Alan Saat: Seven Friday P3B Racing Team Models

Seven Friday’in motor sporlarından ilham alınarak hazırladığı yeni koleksiyonu Racing Team’de iki farklı renkte saat yer alıyor.

Markasının bakar bakmaz anlaşılacağı özgünlükte tasarlanan bu iki saat de spor otomobil severlerin gözdesi olacak gibi görünüyor.

Seven Friday’in sarı renkte ürettiği P3B/03 süper sarı otomobillerle özdeşleştirilirken, kırmızı temalı P3B/06 referansıyla gelen diğer modeli pistlerin coşkulu havasını bileklere taşıyor.

Silah metali kullanılarak PVD paslanmaz çelik kasalarla sunulan bu iki modelde 47,6mm x 47 mm boyutlarında kasalara sahip. Her iki saat için de 30 metrelik su geçirmez özelliği bulunuyor. Ayrıca saatlerin öz yüzeyleri çizilmelere de dayanıklı olan bir mineral cam kullanılarak tasarlanmış. Saatin arka kısmında ise NCF çip bulunuyor.

Saatin tarzı tamamıyla markayı yansıtıyor. Çünkü yeni üretilen bu Seven Friday saatlerinin çok katmanlı kadranları modellerin renk temalarını da uyum şekilde destekliyor. Endüstriyel tarzda tasarlanan kadranlar, ilhamını motor sporlarından alan marka için, canlı sarı ve kırmızı renklerle gayet uyumlu bir görüntü sağlıyor. Bu uyuma bir de saatin zeminindeki karbon fiber de eklenince kusursuz bir görünüm ortaya çıkıyor.

P3B/03 ve P3B/06’da tercih edilen mekanizma yine şaşırtmıyor. Bu iki modelde de Seven Friday’in tasarımcılarının ilk günden beri seçtiği Miyota imzalı 82S7 otomatik mekanizmasını tercih ettiği görülüyor. Saatlerin sağlam oluşunun yanı sıra 40 saatlik güç rezervi de mevcut.

Saatlerin renklerine uygun olarak tasarlanan deri ya da kauçuk kayışlarla satılması planlanan saatlerin fiyatı ise yaklaşık olarak 1150 dolar olacak.

Similar Articles
Astronomi Tutkunlarına Özel: Bovet Recital 22 Grand Recital PlanetariumPanerai Radiomir 3 Days Acciaio Pam720 & Pam7212018'de Sabırsızlıkla Beklenilen 5 Muhteşem ArabaRobert Downey Jr'ın Yeni Gözdesi: Greubel Forsey GMT TourbillonBir Zamanlar Rock Hudson'a Ait Olan Muhteşem Manzaralı Bungalow
Show More

Related Articles