GuideMüze

Jinsha Sit Alanı Müzesi

Jinsha Sit Alanı Müzesi, çoğunlukla Relics Hall, Sergi Salonu, Kültürel Miras Koruma Merkezi ve Ekolojik Bahçe’den oluşmaktadır.

Jinsha Sit Alanı Müzesi, 2001 yılının Şubat ayında, arkeologlar tarafından keşfedilen Jinsha Arkeolojik Alanı’ndan çıkan arkeolojik buluntularını korumak, incelemek ve sergilemek üzere inşa edilmiştir.

Yaklaşık 3,000 yıl öncesine ait eserlerin yer aldığı müze aynı zamanda dünyanın en yoğun antik fildişi çeşidine de sahiptir. Bu fildişleri arasında tam fildişler, kesilmiş fildişler, fildişi parçaları, şerit, bakla veya boncuk şeklinde fildişler ve benzeri yer alır. Ayrıca az sayıda fil kafatası da bulunmaktadır.

Yine bu dönem Jinsha Arkeolojik Alanı Çin’de en fazla altın eşyayı ortaya çıkarmış sitelerden biridir. Altın folyolar, altın maskeler, altın kemerler, kutu şeklindeki altın, ışıltılı altın, kurbağa şeklinde süslemeler, balık biçimli süs eşyaları da dahil olmak üzere 200’den fazla altın eşya bulunmuştur. Altın asaletin sembolüdür.

Jinsha Sit Alanı Müzesi esas olarak Relics Salonu, Sergi Salonu, Kültürel Miras Koruma Merkezi ve Ekolojik Bahçe’den oluşmaktadır.

Relics Salonu’nda, 3,000 yıl önce yaşanan büyük fedakarlık töreni, yaşam sahneleri ve ekolojik ortam anlatılır. Ayrıca arkeolojik kazı süreci de yakından takip edilebilir. Bu salon ayrıca antik Shu Devleti uygarlığının ortaya çıkışını, gelişimini ve evrimini gösteren zarif eserleri de sergilemektedir.

Jinsha Sit Alanı Müzesi’ne otobüsle ve metroyla ulaşım sağlanabilmektedir. Yetişkinler için müzeye giriş ücreti 80 yuandır. 6 yaş altı ve 70 yaş üstü kişilerinse geçerli pasaport ya da nüfus cüzdanlarıyla bilet alabileceği belirtilmektedir.

Müze Mart-Ekim ayları arasında 08:00-20:00, Kasım-Nisan ayları arasında ise 08:0018:30 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Similar Articles
Washington'un En İyi 11 Hamburger RestoranıDuffy Londra'dan Çok Amaçlı Minimalist Barınak  Giusterna Plajı'nın Dönüm Noktası: Capo Grande KulesiSingapur'daki 7 Romantik Hint Restoranıİpeğin Tarihi: Çin Ulusal İpek MüzesiMançu Devleti İmparatorluk Sarayı Müzesi
Show More

Related Articles