BrandnewsGökyüzü

John Travolta’nın Jet Tutkusu

John Travolta denilince akla şüphesiz müzik, dans ve muhteşem oyunculuk performansları gelmektedir. Peki ünlü oyuncunun bir uçak tutkunu olduğunu biliyor muydunuz?

64 yaşındaki ünlü aktörün 5 adet uçağı bulunuyor. Travolta aynı zamanda bu uçakların hepsini kullanıyor. Çünkü Travolta’nın özel pilotluk sertifikası bulunuyor.

İlk uçuşunu 1970’de 16 yaşındayken gerçekleştiren Travolta’nın Florida’da yer alan evinde bir havaalanı bulunuyor. Travolta ve eşi, Greystone havaalanının içinde bulunan evlerinden çıktıklarında kapının önünde duran jetlerine binip istedikleri yere yolculuk yapabiliyorlar.

Travolta’nın evini çevreleyen hava alanı Travolta’ya ait jet ve uçakların boyutuna göre tasarlandı. Bu özel bölümlerde Travolta’ya ait 5 uçak park halinde duruyor. Bu uçaklar arasında tek motorlu uçaklar, özel iş jet ve bir adet de Boeing 707 bulunuyor. Travolta’nın eşi Kelly Preston, “Her zaman ön bahçesinde uçaklara sahip olmak John’un rüyasıydı. Akşam yemeğine gitmek istediğinde yapmanız gereken tek şey kapıyı açıp dışarı adım atmaktı.’ diye konuşmuştu.

2007 yılında Travolta’nın büyük uçaklarıyla pisti kullanmasına izin verilmedi. Bunun üzerine ünlü aktör dava açtı ve evini yaparken havaalanını kullanacağının teminatını aldığını söyledi. Ama pist sahipleri pistin giderek kötüleştiğini ve artık güvenli olmadığını belirtiyor.

Travolta’nın göz bebeği niteliğindeki uçağı ise Boeing 707-138B tipi uçak. 2002 yılından beri Travolta ait olan Boeing 707’in kabini özel jetler gibi restore edilmiş. Ünlü aktör bu uçağıyla 10 ülkede 13 kente gitti.

Travolta uçaklarını afet bölgelerine yardım ulaştımak amacıyla da kullanıyor. 2010 yılında Haiti depreminin ardından kendi kullandığı özel uçağıyla bölgeye giden Travolta, depremzedelere 4 ton gıda, ilaç ve tıbbi malzeme taşıdı.

Travolta jet tutkusuyla ilgili olarak da şunları söyledi; ‘Şimdi, oyunculuğa ek olarak yeni meslek edindim, çünkü çalışmadığınızda da yapmanız gereken şeyler olmalı.’

Similar Articles
Daha Hızlı ve En Yüksek Seviyede Uçuş: TriFan 600Elvis’in Kadife Koltuklu Jeti Yok Pahasına SatıldıLüks Jetlerde Seyahat Bedeli 22 Bin Dolardan Başlıyor'Uçan Taksi' 2020'de Hizmete BaşlıyorBruce Willis New York'taki Evi İçin 18 Milyon Dolar İstiyorDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles