Crowns ChoiceTeknoloji

Kablosuz Şarj Çok Uzak Değil

Telefonumuzu her ne kadar geceleyin şarj edersek edelim yoğun internet kullanımından dolayı şarjımız gün içinde bitiyor. Elimizde bir şarj aletiyle boş priz aradığımız günlerse arık geride kalacak.sa Çünkü hayallerimizdeki kablosuz şarj aleti gerçek oldu.

Energous isimli bir şirketin geliştirdiği WattUp programıyla kablosuz şarj teknolojisi FCC tarafından onaylandı. Bununla birlikte de gerçek anlamda kablosuz şarj özelliği de dünyada ilk kez efektif olarak kullanılabilir hale getirildi.

Teknolojiyle, temaslı ve temassız olarak kablosuz şarj desteği sunacak. Cihazın yerleştirildiği odada yer alan akıllı telefon, akıllı saat, tablet, kablosuz kulaklık ve diğer cihazlar şarj edebilecek. Teknolojiyle, aynı anda çoklu ve farklı marka/model cihazlara da destek sunulabilecek.

WattUp, farklı model ve kullanım senaryolarına uygun olarak tasarlanacak. Yaklaşık 1 metre güç aktarım mesafesi ile RF dalgaları üzerinden enerji gönderimi sağlayacak. Programı salonda TV ünitesine, bir bilgisayarda USB portu üzerinden, araç içinde ve diğer farklı kullanım senaryolarında kullanılabilmesi planlanıyor.

Uzaktan kablosuz şarj teknolojisinin ilk ürünleri ise 2018 yılının ilk çeyrek döneminden sonra pazardaki yerini alması bekleniyor.

Similar Articles
Eski iPhone Kullanıcıları Apple'a Dava AçıyorBir Selfie ile Facebook'a Girilecek2018'de Hayatımızı Etkileyecek 5 Teknoloji TrendiSu Altında Tatil İçin 10 ÖneriSquare Enix Kafe Çin’de AçılıyorDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan Eserleri
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın