BambiniSinema

Komşum Totoro

Komşum Totoro, orjinal adı ” Tonari no Totoro ” olan Hayao Miyazaki tarafından yazılıp yönetilmiştir.  1988 Studio Ghibli yapımı bir Japon animasyon filmidir. Filmin müziğini My Neighbor Totoro yapmıştır. Filmin oyuncuları arasında, Naoki Tatsuta, Noriko Hidaka, Chika Sakamoto, Shigesato Itoi, Sumi Shimamoto ve Toshiyuki Amagasa gibi isimler bulunmaktadır. Toplam süresi 1 saat 27 dakikadır.

Satsuki ve Mei isminde iki küçük kız kardeşin anneleri, teşhisi tam konulamayan ve tedavisi uzun süren bir hastalığa yakalanır. Annelerine yakın olmak isteyen kardeşler, hastanenin yakınında olan eski bir eve taşınmak isterler. Bir profesör olan babalarını da ikna ederek, sonunda hastanenin oldukça yakınında olan, kırsal bir yere taşınırlar. Bir süre sonra Satsuki ve Mei  evin içerisinde onlarla birlikte yaşayan bazı varlıkların olduğunu fark ederler. Bu varlıklardan bir yolunu bulup kurtulurlar. Ancak hemen ardından evlerinin karşısında olan ormanın içinde büyüleyici varlıklarla karşılaşırlar. Bu varlıklar iki kardeşi büyülü bir dünyanın içerisine sürüklerler.

Komşum Totoro filmi boyunca, büyümenin getirdiği zorluklar ve heyecanlarla hala çocuk olmanın verdiği saflık ve hayal gücünün bir arada harmanlandığına tanık oluyoruz.

 

Similar Articles
Sıradışı Oyun ParklarıEn İlginç 16 Çocuk ParkıBaşkanlar ve evcil hayvanlarıDünyanın En Pahalı KöpekleriKöpekler Neden HorlarKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles