Okyanus

Lamborghini Sürat Motoru Tekrar Su Üstünde

İtalyan spor otomobil üreticisi Lamborghini’nin kurucusu Ferruccio Lamborghini için özel olarak üretilen ve yalnızca bir örneği bulunan sürat motoru yaklaşık yirmi yıldır bekletildiği tersaneden çıkarılarak yenilendi. Sürat motoru 1968 yılında efsanevi yarış teknesi ve yat üreticisi Riva tarafından üretilmişti.

Riva Aquarama Lamborghini Sürat Motoru’da Lamborghini tarafından üretilen ve toplamda 350 beygir gücündeki iki adet V12 motor bulunuyor. Sürat motoru su üzerinde saatte 90 kilometre hıza kadar ulaşabiliyor. Orijinal versiyonunda Amerikan yapımı V8 motor bulunan sürat motorunun motor bloğu, Ferrico Lamborghini’nin 1993 yılındaki vefatından önce kendi isteği üzerine Lamborghini üretimi V12 motorlarla değiştirilmişti.

Lamborghini-Speedboat2Lamborghini-Speedboat3Lamborghini-Speedboat4

Similar Articles
Korsanların Korkulu Rüyası: XSR Military InterceptorZaha Hadid’den geleceğin yatı!Suyun Keyfini Çıkarın: Caillou BoatsSu Üstünde 2,000 Beygir Gücü: XSR48 PowerboatBlack Edition 360 Jet-Ski – Dünyanın En HızlısıPredator 74 ile Mavi Derinliklerde Panoramik YolculukGüneş Enerjisiyle Çalışan Çevre Dostu Yat: AquilaSeabob Cayago F7 Sualtı Jet SkiSuyun Üstünde Bir Kılıç Balığı: Katreen Yelkenli YatYüzen Restoran Aqua Pod
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın