BambiniEğitim

Leibniz Üniversitesi

Leibniz Üniversitesi 1831 tarihinde Karl Karmarsch tarafından kurulmuştur. Kurumun ana binası , Hannover şehrinin Georgengarten ilçesinde bulunmaktadır. Georgengarten,  şehir merkezine çok yakın olduğu gibi, tramvay ve otobüsle kolay ulaşabilen bir konuma sahiptir.

Leibniz Üniversitesi, kayıt sırasında öğrencilerinden dil yetkinlikleri içeren belgeler talep etmektedir. Okula girebilmek için B1 seviyesinde Almanca bilinmesi şart koşulmaktadır. B1 sertifikasına sahip olamayan öğrencilerin okula kayıt yaptırmaları mümkün değildir. Üniversitenin DSH sınavı için düzenlediği, ücretsiz dil kursları bulunmaktadır. Bu kurslara katılmaya hak kanmak için ise seviye tespit sınavından geçer not olmak yeterlidir. Kurumun buna benzer düzenlediği birçok ön kurs vardır ve katılımı şiddetle önerilmektedir. Bu kurslar dönem başlamadan önce başlar ve bitirilir. Öğretmenler ve fakülte öğrencileri tarafından verilen bu dersler sayesinde, döneme iyi bir başlangıç yapılmış olunur.

Leibniz Üniversitesinde, 1100 akademisyen ve 300’den fazla profesör eğitim vermektedir. Bunun yanında, 170’den fazla yarı zamanlı ve full zamanlı lisans eğitimi veren fakülteye sahiptir. Mimarlık ve Peyzaj Bilimi Fakültesi, İnşaat Mühendisliği ve Jeodezi Bilim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Beşeri Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Matematik ve Fizik Fakültesi, Makine Mühendisliği Fakültesi, Doğa Bilimleri Fakültesi, Leibniz Üniversitesi’de bulunan başlıca fakülte bölümlerindendir.

Leibniz Üniversitesi öğrencileri, konaklama açısından oldukça şanslıdır. Kurum 160 tane öğrenci yurduna sahiptir. Yurt ücretleri ise 180 – 500 euro arasındadır. Yurt başvuruları ise üniversitenin web sitesi üzerinden yapılır. Yurtlar lokasyon olarak fakültelere yakın yerlerde bulunmaktadır.

Leibniz Üniversitesi’nin bulunduğu Hannover şehri, İkinci Dünya Savaşından kalan mimari yapısı ve muhteşem doğası ile kültür turizmi meraklıları için aranılan bir yerdir. Ayrıca Hannover  birçok masalın geçtiği ünlü bir masal şehridir. Yaz aylarında, şehrin merkezinde bulunan Maschsee Göleti, sıkça ziyaret edilen yerlerin başında gelir. Göletin etrafında şehrin en önemli müzeleri yer alır. Futbol fanatikleri ise Hannover 96 Stadı’nda oynanan futbol maçlarını keyifle seyredebilirler.

 

Similar Articles
Friedrich Schiller Jena ÜniversitesiDuisburg Essen ÜniversitesiDresden Teknik ÜniversitesiClausthal Teknik ÜniversitesiBerlin Teknik ÜniversitesiKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles