Yol

Lexus RC F Coupe Detroit’te Görücüye Çıktı

Japon otomobil üreticisi Toyota’nın lüks araç departmanı Lexus yeni spor otomobili Lexus RC F Coupe’yi 2014 Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Adında da anlaşılabileceği gibi bir Coupe olan yeni Lexus’un aynı fuarda tanıtılan BMW M4’e rakip olması bekleniyor.

RC F Coupe de dikkatleri ilk çeken detay, Lexus’un simgeleşmiş büyük ön ızgarasını taşıyor olması. Lexus, geçtiğimiz yıl Tokyo Otomobil Fuarı’nda RC Coupe’yi tanıtmıştı. Serinin yeni üyesi, geniş ön ve arka kanatları, yükseltilmiş kaputu, ön taraftaki büyük hava girişleriyle RC Coupe’den ayrılıyor. Otomobilde, 80 km/s hızda otomatik olarak açılan ve 40 km/s hıza kadar düşüldüğünde yine otomatik olarak kapanan aktif arka kanat bulunuyor. Maksimum hızı elektronik olarak 270 km/s olarak sınırlandırılan RC F Coupe’nin kaputunun altında 450 beygir gücü ve 383 p-f tork üreten 5.0 litre 32 valfli V8 motor yer alıyor. 

lexus-rc-f-coupe-2-1 lexus-rc-f-detroit-a Lexus RC F Coup Lexus_RC_F_Coupe_Detroit_2014 Lexus RC F Coupe Profile

Similar Articles
Toyota FT-1 Concept Detroit’te TanıtıldıMonster ve Lamborghini’den Yeni AnlaşmaJon Olsson’un Sıra Dışı Audi RS6 Station Wagon’u2014 Porsche 911 Targa Detroit’te Sahne AldıVolvo XC Coupe ConceptDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceDeğeri Hiçbir Zaman Değişmeyen Otomobil: Porsche 356A SpeedsterLamborghini LP700-4 Aventador Coupe Sound  
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın