Zaman

Louis Moinet Astrolabe Tourbillon

İsviçreli lüks saat üreticisi Louis Moinet, Ahmad Ibn Al-Sarraj’ın icat ettiği ve insanlık tarihinin en eski ve en az bilinen astronomi aletlerinden biri olan usturlaptan ilham alan sınırlı sayıda üretim yeni saati Astrolabe Tourbillon’u satışa sundu.

Louis Moinet Astrolabe Tourbillon yalnızca 12 adet üretilecek, çünkü üstünde çok özel bir parça bulunuyor. Saatin elle işlenmiş kadranında Mars’tan gelen bir göktaşından alınan bir parça yer alıyor. Şu ana kadar Mars’tan alınan hiçbir taşın bir saat üzerinde kullanılmamış olması, Louis Moinet Astrolabe Tourbillon’u saat dünyasında ilk ve tek yapıyor. 47mm çapında 18 ayar beyaz altın kasaya sahip olan saatin çerçevesinde ise toplamda 3.46 karat ağırlığındaki 56 parça baget kesim Top Wesselton VVS elmas bulunuyor.

72 saatlik güç rezervine sahip olan Louis Moinet Astrolabe Tourbillon’un satış fiyatı 280,000 dolar. 

Similar Articles
IWC Portofino Hand-Wound Big DateIWC Ingenieur Constant-Force TourbillonOkyanustan İlham Alıyor: TechnoMarine AquaSphereDünyanın En İnce Mekanik Saati: Piaget Altiplano 900PBremont CodebreakerDünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet Serisi1930'lardan Gelen Mavi Bir Rüya: Breitling Navitimer 8 B01Bulgari'nin Özel Modeli : Bulgari Octo Finissimo Minute Repeater CarbonOrijinali Bozulmamış Modern Bir İkon: Submariner DateMüzayedenin En Pahalı Saati Paul Newman’ın Rolex’i Oldu
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın