Crowns ChoiceMarka

Louis Vuitton’dan Akıllı Valiz Atılımı

Ünlü çanta markası Louis Vuitton da ‘akıllı valiz’ akımına kapıldı. Marka, bir akıllı telefon uygulaması ve son FCC dosyasıyla yeni bir teknoloji geliştirdi. Bu teknolojiyle moda devinin valiz takip cihazı geliştirmek için bir adım attığı söyleniyor.

Adı henüz resmi olarak belli değil. Ancak söylenenlere göre cihazın adının Louis Vuitton Echo olması bekleniyor. Fransız girişimci Axible ile birlikte geliştirildiği ifade edilen cihaz tam dolu pille 6 ay kadar kullanılabilecek. Ayrıca bir USB kablosuyla da şarj edilebilecek.

Bu takip cihazı sayesinde kullanıcılar uçaktan indikten sonra çantalarının yerlerini kolaylıkla bulabilecek. Ayrıca hava alanlarında artık çanta karışıklığı yaşanması durumlarına da böylece bir son verilmiş olacak. Bu özelliğin yanı sıra çantanın açılıp açılmadığı da görülebilecek.

Bu takip cihazı, Amerika, Güney Afrika, Brezilya, Meksika, İran, Umman, Tayvan, Japonya, Avustralya ve Yeni Zelanda’nın yanı sıra Kuzey ve Batı Avrupa’daki çoğu ülkede görevini gerçekleştirebilecek.

Peki Louis Vitton imzalı bu bagaj takip cihazı ne zaman satışa sunulacak?

Bu cihazın ne zaman ve hangi fiyata satılacağı henüz bilinmiyor, ama markanın adına bakılırsa fiyatının da oldukça yüksek olacağı tahmin ediliyor.

Akıllı valizler son dönemde oldukça fazla tercih ediliyor. Bu nedenle ünlü çanta ve valiz firmaları da bir rekabetin içine girmiş bulunuyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte GPS takip cihazları olan, elektronik check-in yapabilen ve çoklu şarj portlarıyla donatılmış akıllı valizler bugün piyasada yer alan pek çok firma tarafından üretilmiş durumda. Ayrıca ağırlığı görülebilen ve tek dokunuşla açılıp kapanabilen akıllı çantalar da mevcut.

Ancak bazı hava yollarında akıllı valiz türleri için kriterler belirtiliyor. Örneğin, lityum pili çıkarılabilir özellikte olmayan valizlerin tehlike arz ettiği için uçağa alınmalarına izin verilmiyor. Hava yolu şirketleri bu valizler için yeni bir yönetmelik çıkartmaya hazırlanıyor.

Similar Articles
Gizemli Romantiklerin Rüzgarı: Valantino 2018Tom Ford Yeni Koleksiyonunu New York Fashion Week'te TanıtacakDior'un Yeni Yüzü Sasha Pivovarova OlduBulutların Üzerinde Bir Dünya: Armani PrivéBalenciaga Artık Karma Defile YapacakDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan Eserleri
Show More

Related Articles