BrandnewsGökyüzü

Lüks Jetlerde Seyahat Bedeli 22 Bin Dolardan Başlıyor

Dünya genelinde hava taşımacılığını tercih edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Dünya Havalimanları Konseyi’nin araştırmasına göre yalnızca 2015 yılında dünyada 7.2 milyar kişi seyahat etmek için hava yollarını kullandı.

Bu durumdan pay çıkarmak isteyen hava yolu şirketleri rekabet boyutunu  5 yıldızlı hizmet doğrultusunda yükseltti. Bir çok hava yolu şirketi artık yolcularına first suit kabinler, uçan dadı, uçan şef ve farklı ana menü seçenekleri sunuyor.

Etihad Airways’de oturma odası, yatak odası ve banyosu bulunan üç odalı suit hizmeti sunuluyor. Bu suitlerin fiyatı ise 22 bin dolardan başlıyor. Şirketin A380 tipi uçaklarına geniş deri koltuklar açılarak 2 metrelik bir yatağa dönüşebiliyor. Ayrıca kişiye özel 4 metrekarelik bir yaşam alanı sunuluyor. Boeing 787 filosunda bulunan First Suite kabinler de ise yatak olan koltuklar, geniş yemek masası, kişisel gardırop ve  kişilere özel kapı imkanı sunuluyor. Böylece isteyenler kapılarını kapatarak gökyüzünde deliksiz bir uykunun tadını çıkartabiliyor. Yolculara 235 kişilik uçan şef kadrosuyla à la carte menüler için öneriler sunan Etihad Airways’de çocuklu yolculara ‘Uçan Dadı’ hizmeti de sunuluyor.’Uçan Dadı’ yolculuk boyunca çocuklara origami, illüzyon ve yüz boyama gibi etkinlikler sunuyor.

Qatar Airways’in first class yolcularına sundukları imkanlar arasında ise BRICS hediye seti,    uyku tulumları ve terlik hizmeti yer alıyor. Yolcularına geniş bir eşya depolama imkanı sağlayan Qatar Airways, Frette marka çarşaf ve yorganı içerisinde barındıran bir yatak hizmeti de sunuyor. Ayrıca çocuklara yolculuk boyunca oynayabilecekleri farklı oyuncaklar bulunuyor.

Emirates Havayolları’nda yatağa dönüşebilen koltuklar, 23 inç’lik kişisel ekranlar ve 2 bin 500’ün üzerinde kanala sahip olan uçak içi eğlence sistemi sunulan hizmetler arasında yer alıyor. Şirketin A380 tipi uçaklarında 26 kişi kapasiteli ‘Uçak İçi Dinlenme Salonu’ mevcut.

Singapur Havayolları’nın süit ve first class yolcuları için sunduğu hizmetler arasında ise Singapur’da sadece kendilerinin kullanabileceği özel havalimanı girişi  yer almaktadır. Ayrıca personel eşliğinde gidilen kapalı özel pasaport işlem salonu ve Singapur Changi Havalimanı’na inişlerde özel bagaj arabasında kendilerini bant başında bekleyen porter hizmeti de bulunmaktadır.

 

Similar Articles
'Uçan Taksi' 2020'de Hizmete BaşlıyorBruce Willis New York'taki Evi İçin 18 Milyon Dolar İstiyorMichelangelo'nun Villası Yeniden SatıştaManhattan'ın One57 Penthouse'u Rekor Fiyatla Michael Dell'in OlduJennifer Aniston'ın Beverly Hills'teki Muhteşem EviDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles