DestinasyonGuide

Lüks Otel Yatırımında Parlayan Bir Değer: Kenya

Turizmin en gözde adreslerinden birisi şüphesiz ki konumu gereği Kenya. Neredeyse tüm zenginler mutlaka bir kez Kenya’ya gidip safari turlarına katılıyor. Bu da bölgeyi kalkındırmakla birlikte, lüks otel hizmetlerine duyulan ihtiyacı da ortaya koyuyor.

Bu nedenle Kenya ve Güney Afrika, lüks otel yatırımının sıcak noktaları olarak değerlendiriliyor.

Euromonitor International’ın Top 100 Cities Destination Ranking 2017 raporuna göre Güney Afrika ve Kenya’nın lüks otellerinde güçlü bir büyüme kaydetmesi bekleniyor.

Geçen yıl Kenya’da önde gelen lüks otellerden Accor Hotels, Hilton, Carlson Rezidor ve Acacia Premier gibi markalar bir dizi ağır yatırımın anlaşmalarına imza attı.

Kenya’da lüks otel hizmeti talep eden ultra zenginler, otellerin lüks olarak sınıflandırılacak sıkı kriterleri karşılaması gerektiğini düşünüyor. Bu otellerin geniş bir lobi salonu, 24 saat açık resepsiyon ve oda servisi gibi lüks konaklama birimleri ve ortak alanlar sunmaları gerekiyor. Ayrıca temizlik, bakım, misafirperverlik  gibi hizmetlerin sunumunun yüksek standartlara uydurulması şart.

Bu lüks otellerin, yüksek kaliteli bir menüye sahip bir restorana ve üç ayrı odadan oluşan en az bir daimi lüks süite de  sahip olmaları  gerekiyor.

Kenya’daki lüks oteller bu nedenle kendilerini baskı altında hissediyor.

Knight Frank’ın Mart ayında yayımladığı 2017 servet raporunda, Nairobi’nin zenginlerinin nüfusu 2016 yılında Uganda, Tanzanya ve Ruanda’ya kıyasla en yüksek oranda arttı. Yıl içindeki zorlu ekonomik süreçler, zenginlik birikimini yavaşlatmadı.

Bu durumunda, süper zenginlerin sayısının 9.400’e yükseldiği ve  bu alanda 2015’ten beri yüzde 8’lik bir büyümenin gözlendiği belirtiliyor.

Süper zengin olan Kenyalı yeni grupta, varlıklarının her biri 10 milyon doların üzerinde olan 30 kişi ve her biri 100 milyon doların üzerinde serveti olan olan iki milyoner üyesi bulunuyor.

 

Similar Articles
Kışın Gidilebilecek En İyi OtellerEn Meşhur İnstagram Otelleriİngiliz Otellerinde Kraliyet Düğünü TelaşıHindistan Otellerinden Müşteriye Temiz Hava ServisiEn Sıradışı 5 OtelMançu Devleti İmparatorluk Sarayı MüzesiJinsha Sit Alanı MüzesiWashington'un En İyi 11 Hamburger RestoranıDuffy Londra'dan Çok Amaçlı Minimalist Barınak  Giusterna Plajı'nın Dönüm Noktası: Capo Grande Kulesi
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın